04 / 02 / 2023

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yarın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin video konferans yöntemiyle katılacağı törenden sonra tam kapasiteyle açılacak...Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan ve ilk etabı 20 Nisan'da açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yarın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılacağı törenden sonra tam kapasite açılacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 18 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'ndan sonra yaptığı açıklamada, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi" isminin verildiğini belirttiği sağlık tesisi, yarın yapılacak törenle tam kapasite ile hizmete başlayacak.

Alanında özelleşmiş çok sayıda hastanenin bir arada olduğu, hizmet kalitesinin yanı sıra nitelikli insan kaynağı ile dikkat çeken, mükemmeliyet merkezlerinin adresi olarak gösterilen şehir hastaneleri, başvuran hastaların sağlıkla ilgili sorunlarının tamamının tek bir merkezde çözülmesini sağlayan yerler olarak belirtiliyor.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

Dünyanın birçok ülkesini etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemi sürecinde de sağlıkta hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkaran şehir hastaneleri, mücadeleye, sahip olduğu en son teknoloji, fiziki altyapı ve nitelikli yatak kapasitesi ile en büyük katkıyı sağlayan sağlık üsleri arasında bulunuyor.

Koronavirüs salgını ile mücadele süresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa sürede faaliyete alınacağını müjdelemesinden sonra inşa çalışmalarına hız verilen hastanenin ilk etabı, 20 Nisan'da açılmıştı.

Dün isim tabelaları da asılan hastanenin tamamının açılışı için geri sayıma başlanırken, sağlık tesisinin çevresindeki son hazırlıklar da AA kameraları tarafından görüntülendi. 

Türkiye'nin hizmet yarışına önemli katkılar sunacak hastanede ilk etabın açıldığı tarihten bu yana yalnızca koronavirüs hastalarına hizmet sağlanıyor.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

- Hastanede ileri düzeyde tanı ve tedavi imkanları sunuluyor

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin video konferans yöntemiyle katılacağı törenden sonra tam kapasiteyle açılacak. 

789 bin metrekare arsa alanı üzerine kurulu ve 1 milyon 21 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastane, 2 bin 68 sismik izolatör ile depreme dayanıklı şekilde yapıldı. 

Ayrıca, 3 heliportu bulunan, 10 bloktan oluşan hastanenin, 456'sı yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 2 bin 682 yatak kapasitesi bulunuyor.

Özellikle yoğun bakım ihtiyacının olduğu bir dönemde önemli bir işlev üstlenecek hastanede, 30 bin metrekare kapalı alan içinde erişkin, çocuk, travma ve kadın doğum olmak üzere 4 ayrı acil servis yer alıyor.

Hastanede, günlük asgari 7 bin hastaya hizmet verecek düzeyde tanı ve tedavi üniteleri olan acil servislerde, negatif basınçlı odaların da olduğu ve gerektiğinde acil yoğun bakım şartlarının sağlanabileceği 226 gözlem alanı bulunuyor.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

725 poliklinik odası, 3'ü hibrit toplam 90 ameliyathanesi ile hastane, günlük 35 bin ayaktan hasta alabilecek ve 500 özellikli ameliyat yapılabilecek kapasitesi bulunuyor.

Çocuk ve erişkinler için toplam 107 branşta hizmet sunacak hastanede, en gelişmiş tıbbi cihazlar ve donanım ile ileri düzeyde tanı ve tedavi imkanları sağlanıyor.

Ameliyat sırasında hastaya anestezi halindeyken ışın tedavisi uygulanabilen "Xoft Intraoperatif Radyoterapi" (IORT) sistemi de ilk kez bu hastanede kullanılacak.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

Diğer yandan, "Enerji ve Çevre Dostu" tasarımlarla yapılan hastanede, 654 kişilik 2 konferans salonu da mevcut.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yarın tam kapasite açılıyor!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi 21 Mayıs'ta tam kapasite açılıyor!

Başakşehir Şehir Hastanesi'nin tabelası asıldı! İşte son fotoğraflar!

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nden Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açıklaması!
Geri Dön