13 / 08 / 2022

Başakşehir Hayvan Hastanesi'nin temeli atıldı!

Başakşehir Hayvan Hastanesi'nin temeli atıldı!

Başakşehir Belediyesi, “Sadece bir gün değil her gün” anlayışıyla sürdürdüğü sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sevimli dostlarımızın tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçlarının giderileceği Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nin temeli atıldı. Başakşehir Belediyesi, sevimli dostlarımızın sıcak bir yuva ihtiyacını karşılamak amacıyla harekete geçti. Kayabaşı’nda yer alan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yerine yapılacak Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi için ilk harç döküldü. Başakşehir Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; temel atma törenine hayvanseverlerden yoğun ilgi gösterildi. 

Can dostlarımıza yeni yuva

Temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, can taşıyan her varlığın çok kıymetli ve değerli olduğunu belirtti.  Başakşehir Hayvan hastanesi ve Geçici Bakımevi’nin temelinin özel bir günde atıldığına dikkat çeken Başkan Kartoğlu, “Bugün çok anlamlı ve çok değerli bir gün. Bundan hareketle sadece bir gün değil, sevimli dostlar bizim için her gün önemli. Şu an bulunduğumuz bölgede Kayabaşı Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz bulunuyordu” diye konuştu.

“Güzel bir proje ortaya koyduk”

Başahşehirli hayvanseverlerin de katkısı ile güzel bir projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Kartoğlu, “Alanın yetersiz geldiğini hayvansever arkadaşlarımız bizlere hatırlattı. Bizde arkadaşlarımızla hep birlikte oturarak bir planlama yaptık.  Nihayetinde güzel bir proje ortaya koyduk. Geçtiğimiz günlerde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile insanlık için çok önemli bir adım atıldı. Avrupa’nın en büyük hastanesi hizmete açıldı. Başakşehir için bir gurur kaynağıydı. Bugün de çok güzel bir hayvan hastanesi temel atma töreni ile birlikteyiz. Bu hastaneyi sizlerle birlikte inşa edeceğiz ve Başakşehir’e kazandıracağız. Hem insanlık, hem de sevimli dostlarımız için güzel mekânlar olacak. Burada tedavileri yapılabilecek” dedi.

“Tedavi ve bakım merkezi olacak”

Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nin 5 bin 300 metrekarelik dev bir alanda inşa edileceğini belirten Başkan Kartoğlu, “Hizmete sunacağımız hastane ve bakımevimizin içerisinde birçok özelliği bir arada olacak. Sadece kapalı mekânlar değil, açık mekânlarda da hayvanlarımız için yaşam alanları oluşturulacak. Kuduz müşahede odalarından ameliyathanelere kadar birçok hizmet tek çatı altında toplanmış olacak. Bu mekânlar tamamladığında Başakşehir dışındaki hayvanlar için de burası artık bir hizmet ve tedavi merkezi olacak” açıklamasında bulundu.

Başkan Kartoğlu’ndan hayvanseverlere davet

İlçe genelinde sokak hayvanları için 33 besleme odak noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Kartoğlu, “Bu besleme üniteleri, aynı zamanda hayvanların konuşlanabileceği kulübeleri de barındırıyor. Bunları hatırlatmak istiyorum. Özellikle hayvanseverlerimizi buralara davet etmek istiyorum. Bizlerle birlikte sevimli dostlarımızın beslenmesini ve onlarla ilgili olan yakınlaşmayı birlikte sağlayabiliriz. Sevimli dostlarımızın mutluluğu için bizler burada elimizden gelenin daha fazlasını sizlerle birlikte yapacağız” dedi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde temeli atılan Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nde, bin metrekare kapalı alana sahip ana hizmet binasının yanı sıra kuduz müşahede padokları ve bahçeli yaşam alanları da bulunacak.

Bursa Mustafakemalpaşa'da Gençlik Merkezi için yer teslimi yapıldı!