27 / 06 / 2022

Başakşehir Millet Kıraathanesi açılış için gün sayıyor!

Başakşehir Millet Kıraathanesi açılış için gün sayıyor!

Başakşehir ilçesi dev bir esere daha kavuşuyor. İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olacak olan Başakşehir Millet Kıraathanesi, Başakşehir Millet Bahçesi’nde hayata geçiriliyor.‘En’lerin ve ‘ilk’lerin şehri Başakşehir, dev bir esere daha kavuşuyor. Başakşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Emlak Konut GYO tarafından Türkiye’nin ilk millet bahçelerinden biri olan Başakşehir Millet Bahçesi’nde hayata geçirilen Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olacak

Çalışmaların üç vardiya olarak gece-gündüz sürdüğü Başakşehir Millet Kıraathanesi, tamamladığında İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olacak. 2 bin 240 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen kıraathanede; kafe, restoran, 50 kişilik seminer salonu, sergi salonu, dijital kütüphane ve mescit bulunacak.

75 bin kitap bulunacak

Başakşehirlilerin yanı sıra çevre ilçe sakinlerine de hizmet verecek olan Başakşehir Millet Kıraathanesi, 4 bini çocuk kitabı olmak üzere toplam 75 bin kitaplık muhteşem bir kütüphaneye de sahip olacak. Kıraathane, bu özelliği ile araştırmacılar, öğrenciler ve meraklıların vazgeçilmez adreslerinden biri olacak.

Başkan Kartoğlu incelemelerde bulundu 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli ile yapımı süren Millet Kıraathanesi’nde incelemeler yaptı. Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, Başkan Yasin Kartoğlu’na süren çalışmalar ve proje hakkında detaylı bilgiler verdi.   

“Çocuklar ve gençler müdavimi olacak”

Emlak Konut GYO’nun ilçeye kazandırdığı eserler için Hakan Gedikli’ye teşekkür eden Başkan Yasin Kartoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Başakşehir Millet Bahçesi’ne yapılan bu güzel eser, 7’sinden 70’ine tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek. Dijital kütüphanenin yanı sıra 75 bin kitap kapasitesine sahip kütüphane ile çocuklar ve gençler başta olmak üzere bilgiye ulaşmak isteyenler, Başakşehir Millet Kıraathanesi’nin müdavimi olacak” şeklinde konuştu.