09 / 08 / 2022

Başarılı öğrencilere her ay 663 TL ödeme yapılacak! Tarihler açıklandı hemen bakın!

Başarılı öğrencilere her ay 663 TL ödeme yapılacak! Tarihler açıklandı hemen bakın!

Öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılaması için her sene Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bursluluk sınavı düzenleniyor. Sınavda başarılı olan öğrencilere bu sene 663 TL'lik burs verilecek. İşte ayrıntılar...Ortaokul ve lise eğitimi alan öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için her sene bursluluk sınavı düzenleniyor. İOKBS adıyla tanımlanan sınavlarda başarılı olan öğrencilere 12 ay boyunca düzenli olarak
burs ödemesi yapılıyor. Temmuz ayında memur ve emeklilere yapılan zamlardan sonra burs ücreti 663 Türk Lirası'na yükseltildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) adaylar için sınav takvimini yayınladı. İOKBS sınavlarına katılabilmek için öğrencilerin ailesinin ekonomik durumunun Bakanlık tarafından belirlenen kriterlere uygun olması gerekiyor. Sınavlara ortaokul 5,6,7,8 ile birlikte lise 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri müracaat edebiliyor. 12. sınıf öğrencileri ÖSYM'nin düzenlediği ünv sınavına girecekleri için bursluluk sınavına başvuru yapamıyorlar. 

Başarılı öğrencilere her ay 663 TL ödeme yapılacak! Tarihler açıklandı hemen bakın!

Söz konusu sınavda MEB tarafından öğrencilere 100 soru yöneltilirken bu soruların cevaplanması için 120 dakika sınav süresi veriliyor. Peki bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekiyor? İşte sınava ilişkin merak edilen tüm sorular ve yanıtları...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.