Çukurova Balkon

Batmanlı hububatçılar tapu için imara başvurdu!

Batmanlı hububatçılar tapu için imara başvurdu! Batmanlı hububatçılar tapu için imara başvurdu!

Batman'da yılda 300 bin ton hububatın pazarlandığı 110 işyeri kapasiteli buğdaycılar pazarı için imar barışı başvurusu yapıldı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Batman'ın Hilalevler mahallesinde 110 işyeri kapasiteli Zahireciler ve Hububatçılar Pazarı’nda imar barışı başvurusu yapıldı. 

Batman Çağdaş Gazetesi'nde yer alan habere göre, Dernek Başkanı Hıfzullah Akdaş, 2006 yılından bu yana 2006 yılından beri hizmet veren buğdaycılar pazarının kış mevsiminde çamur ve sulardan geçit vermediğini söyledi. 

Belediyeden altyapı sorunlarının çözümü konusunda destek beklediklerini belirten Hıfzullah Akdaş, şu açıklamalarda bulundu:

“Halen işyerlerimizin tapusu yok. İmar barışından yararlanmak için gerekli müracaatları yaptık. İmar barışı süresinin uzaması iyi oldu. Yılda 300 bin ton buğday, mısır ve mercimeğin pazarlandığı bu pazarın daha modern bir hale gelmesi için çaba gösteriyoruz. Batman’ın yanı sıra çevre il ve ilçelerin hububatı da bu pazarda işlem görüyor.” Öte yandan geçen hafta kongresi yapılan ve başkanlığa Akdaş’ın seçildiği Zahireciler ve Hububatçılar Derneği’nin yönetimi de şu isimlerden oluştu; “Mehmet Siraç Bulut, Nedim Duru, Abdulmenaf Çorapçı ve Abdulhakim Tordu.”