Baumit Dünya Çevre Günü'nü kutluyor!

Baumit Dünya Çevre Günü'nü kutluyor!

Dış cephe ısı yalıtım alanının uzman markası BAUMİT, “Yalıtım, geleceğimize yatırımdır” sloganıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor...

Baumit, yaz ve kış aylarında sağladığı düşük enerji ihtiyacı ve %50 daha düşük karbondioksit emisyonu sayesinde gelecek nesillere daha iyi bir doğa bırakmayı hedefliyor. Harcanan toplam enerjinin yaklaşık yüzde 40’ı konutlarda tüketiliyor. Bu nedenle marka, konutlarda sağlanacak tasarrufun önemine dikkat çekiyor. 


Baumit, son yıllarda özellikle yaz aylarında giderek artan klima ihtiyacının azaltılması ve soğuk mevsimlerde de ısınma maliyetlerinin düşürülmesi ile enerji tasarrufuna katkıda bulunabileceğini belirtiyor. Binalarda yapılacak dış cephe ısı yalıtımı tadilatı ile enerji maliyetlerinden yüzde 50’yi aşan oranlarda tasarruf edilebileceğine değinen firma yetkilileri, hatta pasif enerji veya sıfır enerji standartlarına uygun inşa edilen yeni yapılarda, işletme giderlerinin çok daha düşük düzeylere indirilebileceğini belirtiyorlar.


Konutlara yapılacak dış cephe ısı yalıtımı ile her mevsim konforlu mekân iklimi yaratılarak uykusuzluk çekilen yaz geceleri, ter içinde mesai saatleri, aşırı ısınan mekânlar ve klima kullanımından dolayı yaz ortasında nezle olmak gibi olumsuzlukların da ortadan kaldırılabileceğini belirten Baumit yetkilileri, yapılacak ısı yalıtımı ile binaların değer kazanacağını kaydediyorlar. 


Giderek azalan yeşil alanlar ve ormanları korumak, küresel ısınmayı yavaşlatmak için hepimizin yapabileceği bir şeyler var. Konutlarımızda tükettiğimiz enerji miktarını azaltarak çevre korumasına destek verebilir, geleceğimize daha yeşil bir dünya bırakabiliriz.