01 / 07 / 2022

baumit

baumit

Baumit Ürün Müdürü Hasan İnan Yeter, soğuk ve yağışlı havalarla beraber yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan daha çok ısı ve daha az havalandırma nedeni ile yaşanabilecek durumlara karşı uyarılarda bulundu.

Duvarlarda, yapı ömrü boyunca yüksek performans!

Baumit’in yüksek mukavemet hedefleyen formüllere sahip sıva sistemleri ile maksimum güçte duvarlar…

Baumit Zemin Sistemleri, alanları geleceğe taşıyor!

100 yılı aşkın bir süredir kuru harç üretiminin vermiş olduğu uzmanlıkla geliştirilen Baumit Zemin Sistemleri, kullanıldığı alanları geleceğe taşıyacak şekilde formüle ediliyor.

Baumit'den özel proje!

Baumit’in standardize edilmiş zemin şapları, hazır beton ve sıva sistemleri ve avantajları ile pek çok projenin tercihi oluyor. Eylül 2014’de ziyaretçilerine kapılarını açan ÖzdilekPark İstanbul AVM de bu özel projelerden biri.

Baumit ısı yalıtımında sigorta güvencesi sunuyor!

2016’da dış cephesini ısı yalıtımı yaptırıp binalarının enerji performansını artırarak EKB almak isteyenler için Baumit, ürün kalitesinin yanı sıra sigorta güvencesi ile de özel bir hizmet paketi sunuyor.

Yüksek performanslı zeminlerde Baumit zemin sistemleri!

Baumit’in zemin sistemleri ürün grubunda bulunan Zemin Şapları, Kendinden Yayılan Zemin Şapları ve Hazır Beton ürünleri standardize edilmiş ürün kaliteleri ile her türlü zemine hızlı uygulama ve yüksek performans avantajı sunuyor.

Baumit inşaat sektörü üzerinde büyüyecek!

Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı: “Sürdürülebilirlik, yapı malzemeleri alanının da en önemli unsuru. Baumit, bu konunun önemini vurgulayabilmek için Türkiye’de 2015 yılını “süreklilik” yılı olarak belirledik.”

Baumit 38. Yapı Fuarı'nda dış cephelere özel ürünler sunacak!

Baumit, 38. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2015’de Baumit Design Life konsepti ile özellikle dış cephelere özel ürünlerini ön plana çıkarıyor.

Baumit kalıcı ve estetik döşemeler için estetik çözümler sunuyor!

Yapı malzemeleri alanında Avrupa’nın lider markalardan olan Baumit, her zemin için doğru ürün yaklaşımı ile geliştirdiği ürünleri ile kalıcı, dayanıklı ve de estetik çözümler sunuyor.

Baumit Avrupa’da Yılın Dış Cephesi'ni seçti!

Baumit, “Baumit Life Challenge 66” yarışması ile bir ilke imza atarak Avrupa’nın en geniş kapsamlı dış cephe yarışmasını gerçekleştirdi. Yarışmada büyük ödülü, ayrıca iki kategoride daha birinci olan İspanya kazandı.

Baumit Cool Pigment ile en koyu renk tonları ısı yalıtımında kullanılabiliyor!

Baumit İnovasyon Merkezi’nin geliştirdiği Cool Pigment ile en koyu ve en moda renk tonlarını bile ısı yalıtım sistemlerinde geniş alanlar üzerinde uygulamak artık mümkün.

Baumit 2014 Yapı Fuarı'na katılıyor!

Baumit, 2014’de ilk kez uygulamaya başlanan Renovasyon Hizmet Paketi ile de tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor. Baumit, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2014 Yapı Fuarı'na katılıyor.

Baumit'den renovasyon hizmet paketi!

Avrupa’ da 300 milyon metrekareden fazla ısı yalıtımı yapan Baumit, hazırladığı Renovasyon Hizmet Paketi ile yalıtım yaptırmayı düşünenleri Baumit kalitesi ve garantisi ile tanıştırmayı hedefliyor.

Dış cephelere Baumit efekti fark yaratıyor!

Dış cephelere Baumit efekti fark yaratıyor. Yapı malzemeleri alanında da inovatif ürünleri ile fark yaratan Baumit, efekt boyaları ile yapılara benzersiz bir görünüm de kazandırıyor.

BAUMİT, Bursa İnşaat Zirvesi’nde!

Yapı malzemeleri alanında Avrupa’nın lider markalardan biri olan BAUMİT, 13 Aralık 2013 tarihinde düzenlenecek Bursa İnşaat Zirvesi ile inşaat sektörü ve geleceğine yönelik çalışmalara katkıda bulunuyor...

Binaların mantolaması iklim değişikliğinde büyük önem taşıyor!

Avrupa’nın mantolama devleri arasında yer alan Baumit, gerçekleştirdiği İklim Değişikliğine Karşı Mantolama Zirvesi’nde, ülkenin dört bir yanındaki bayileri ve inşaat sektörünün ilgilileriyle buluştu.

Yalıtımsız binalarda enerjinin yüzde 80'i ısınmaya harcanıyor!

Avrupa’nın mantolama devi Baumit Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer konut ve iş yerlerinde yalıtım olmaması nedeniyle yüksek enerji harcamaları yapıldığını dile getirerek bu harcamaların yüzde 50 oranında azalabileceğini dile getirdi.

Binanızı mantolama yaptırmanız için 9 neden!

Avrupa’nın mantolama devi Baumit, yaşam alanlarınıza mantolama yaptırmanız için 9 nedeni açıkladı.

Baumit Türkiye'nin gündeminde yeni tesis yatırımları var!

Baumit Türkiye, 2020'de yüzde 30 büyüme ve yeni tesis yatırımı yapmayı hedefliyor. Yıllık ciroda 100 milyon TL'ye ulaşan şirken, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya etki ihracat politikası izleyecek. Bir diğer hedef de ısı yalıtımı sektöründe ilk üçe girmek.

Konut fiyatları artacak!

Baumit Genel Müdürü Özdayı "İstanbul’da 50 ila 60 bin dolara ev alabilirsiniz bugün. Diğer ülkelerle kıyasladığımızda inanılmaz bir fiyat. Dolayısıyla, konut fiyatlarının bundan sonraki süreçte, bugünkü kadar ucuz olmayacağını düşünüyoruz" dedi...

Baumit Akademi sektöre katkı sağlıyor!

Avrupa’nın lider mantolama ve yapı harçları üreticisi Baumit, yapı sektörünü bilinçlendirmek için başlattığı “Baumit Akademi Yollarda” projesiyle,  inşaat firmalarına, bayilere, akademisyenlere, yapıya ve yalıtıma ilgi duyan herkese ulaşmayı hedefliyor...

Baumit 41. Yapı Fuarı’na katıldı!

Baumit, Healthy Living ürünlerinin tanıtımını ilk kez Yapı Fuarı’nda gerçekleştirdi. Baumit, 41. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2018’de yerini aldı. 

Yapıda çözüm ve tasarım kadar koruma ve bakım da önemli!

Baumit Ürün Müdürü Hasan İnan Yeter, yapıda çözüm ve tasarım kadar koruma ve bakım da önemli şeklinde açıklama yaptı.

Yapılara doğru yalıtım seçeneği Baumit'te!

Avrupa’da her yıl gerçekleştirdiği yıllık 40 milyon metrekare ısı yalıtımı ile uzmanlığı, geliştirdiği ısı yalıtım sistemleri, yenilikçi özellikleri ile Baumit, yapıların ihtiyaçlarına doğru seçenekler sunmayı hedefliyor.

Bu yıl duvarlar Baumit ile renklenecek!

Baumit, 2017 yılında bu ürün grubu ile ön planda olacak. Bu yıl duvarlar Baumit ile renklenecek. Renkli bir yıl için aradığınızdan fazlası Baumit’de..

Baumit, ısı farklılıklarına yanıt verebilecek ürünler geliştiriyor!

Baumit, İnovasyon Merkezi’nde farklı iklim koşulları ve mevsimler arası ısı farklılıklarına yanıt verebilecek yüksek standartlarda ürünler geliştiriyor. Ancak öyle iki sıcaklık derecesi var ki ürünlerin uygulamalarında çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Yalıtımsız binalarda sağlık sorunlarına dikkat!

Baumit Ürün Müdürü Hasan İnan Yeter, soğuk ve yağışlı havalarla beraber yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan daha çok ısı ve daha az havalandırma nedeni ile yaşanabilecek durumlara karşı uyarılarda bulundu.

Duvarlarda, yapı ömrü boyunca yüksek performans!

Baumit’in yüksek mukavemet hedefleyen formüllere sahip sıva sistemleri ile maksimum güçte duvarlar…

baumit Haberi

baumit

Gün geçtikçe binalarımız, modern teknoloji ile üretilen ürünler ile daha güvenilir ve akıllı hale geliyor. Yapılarımız sağlamlaşırken yapı kabuğundaki sızdırmazlık seviyeleri de yükseliyor. Yapıda detayların çözümü ve ürün kalitesin artması ile ortaya çıkan bu sonuç, beraberinde bazı riskleri de beraberinde getiriyor.


Yapı kabuğunun sızdırmazlığı geçmişe göre oldukça arttığı için özellikle kış aylarında ortamdaki su buharının yapı kabuğundan tahliyesi oldukça önem kazanıyor.  Geçmişte örneğin pencere doğrama ve duvar birleşimlerinde boşluklar kalabildiği için ortamdaki nemin bu hava kanallarından tahliyesi daha kolaydı. Günümüzde yapı kabuğundaki boşluklar büyük ölçüde sızdırmaz olarak yalıtıldığı için ortamdaki su buharının duvar ve ısı yalıtım sistemlerinden tahliyesi daha da önem kazanıyor.


Sıcaklık artıkça havanın taşıyabileceği maksimum su buharı miktarı da artıyor. Kış aylarında soğuyan hava koşulları nedeni ile yaşam alanlarında...