Bayburt Devlet Hastanesi inşaatında inceleme!

Bayburt Devlet Hastanesi inşaatında inceleme! Bayburt Devlet Hastanesi inşaatında inceleme!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Tuzcuzade Mahallesi'nde inşaat çalışmaları devam eden yeni Bayburt Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Yeni hastanenin, eski hastane ile hiçbir şekilde mukayese edilemeyecek kadar mükemmel olacağını vurgulayan Ağbal, konforu, vatandaşa sağlayacağı imkanları ile Bayburt'a değer katacağını da söyledi: 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Bakan Ağbal, Bayburt'a, son dönemde Türkiye'nin yaptığı en güzel hastanelerden birisinin kendi ölçeğinde inşa edildiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Bu, bizim sağlığa bakış açımızı gösteriyor. 1990'lı yıllarda hastanelerin halini hatırlayın... Bırakın böyle bir hastanenin olmasını, hastaneye erişemiyorduk ki. Ne demek tek kişilik odalar, 4-6 kişilik koğuşlar vardı. Dolayısıyla hükümet olarak Türkiye'nin birçok vilayetinde bugün şehir hastaneleri yapıyoruz ve bunları birbiri ardına açıyoruz. Avrupa'da birçok yerde olmayan hastane konforu şimdi bizim yaptığımız hastanelerde var. Bu hastanede her polikliniğin kendi müstakil alanı olması son derece önemli. Bayburtlu hemşehrilerimizin birinci sınıf sağlık hizmeti almasına imkan verecek bir hastane."

Yeni hastanenin Bayburt'un ihtiyacını karşılayacağını, vatandaşa birçok iş ve işlemi aynı mekanda yapma imkanı sunacağını ifade eden Ağbal, iftihar ettiği bu yatırımın Bayburt için önem taşıdığını söyledi.

Ağbal, vatandaşın ne ihtiyacı varsa onları karşılayacaklarını dile getirerek, "İnşallah 2019 seçimlerinden önce de hem inşaatı bitecek hem de makine teçhizat ihtiyaçlarını karşılayacağız. Vatandaşlarımız burada güzel bir hizmete kavuşacaklar." dedi. 

"Onlarca proje birlikte yürüyor, inşaatlar yükseliyor"
Bayburt'ta çok iş yaptıklarını vurgulayan Ağbal, "Bayburt-Gümüşhane Havalimanı yapımına başlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız, 'Seçim öncesinde gelip o havalimanına ineceğim' dedi. Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyoruz, özel olarak konuyu takip ediyor. Bayburt'un şehir merkezinde, ilçelerde, köylerde yani her tarafında onlarca proje birlikte yürüyor, inşaatlar yükseliyor." dedi.

Ağbal, kentte devasa bir Özel Harekat Eğitim Merkezi inşasının devam ettiğinin altını çizerek, "750 özel harekat polisi, 12 ay boyunca eğitimlerini burada alacak. Yine o alan üzerinde sadece yurt yapmıyoruz, bütün eğitimlerini alsınlar diye ilave Milli Piyango'dan ödenek çıkarttık. Özel harekatın ihtiyacı olan bütün eğitim ve spor alanlarını da yapıyoruz. Bu da son derece önemli." değerlendirmesinde bulundu.

Açık cezaevi inşaatının devam ettiğini belirten Ağbal, ayrıca geri gönderme merkezi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını ve ihalesine çıkılacağını söyledi.

Ağbal, Bayburt'a yeni bir hükümet konağı kazandıracaklarını, bunun için projenin devam ettiğini aktardı.

Hastane inşaatının yapıldığı alanın daha önce arazi kışlası olduğunu anımsatan Ağbal, şunları kaydetti:

"Biz Bayburt'un şehir içinde kalan kışla arazisinin tahsisini kaldırdık, bu alanı tamamen üniversiteye tahsis ettik. Üniversitemiz gelişim alanı olarak bu bölgeyi belirledi. Sadece üniversite alanı olarak değil, hemşehrilerimizin ihtiyacı olan geniş park ve mesire alanlarını da burada üreteceğiz. Arpalı'da yeni bir kışla alanı belirledik, kamulaştırmalarını yaptık ve o arazide yeniden kışlayı üretiyoruz. Bence önemli olan bir konuda, Bayburt'ta komando birliği kurulmasını sağlıyoruz. 3 bin-3 bin 500 komando personeli gelecek Bayburt'ta konuşlanacak, burada eğitimlerini, işlerini yapacaklar."