Bayraklı Deprem Konutları 20 Kasım'da teslim edilecek!

Bayraklı Deprem Konutları 20 Kasım'da teslim edilecek!


Bir yıl önce 6.6 şiddetinde gerçekleşen ve 117 kişinin yaşamını yitirdiği büyük İzmir depreminde enkaza dönmüş blokların yerine yenisinin yapımı tamamlandı. Bayraklı ilçesinde hasarlı ve yıkılmış olan binaların yenilerinin yapımı için ise 7 adet proje alanı belirlemesi gerçekleştirildi.


Bir yıl önce 6.6 şiddetinde meydana gelen ve 117 kişinin yaşamını yitirdiği  İzmir  depremi sonrası depremden en çok etkilenmiş ilçe olan Bayraklı’da yeni binaların yapımı için 7 adet proje alanı belirlemesi yapıldı. Sabah’ta yer alan habere göre; yıkılmış ve yenisi yapılmış olan blokların teslim tarihi ise 20 Kasım olarak belirlendi.

İlk etabın teslim tarihi belli oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yönettiği, bazı ev ve iş yerlerinin yapımının tamamlanması için sona yaklaşıldı. Yaşanan depremin ardından ağır şekilde hasar alan Doğanlar, Rıza Bey, Yağcıoğlu ve Yılmaz Erbek apartmanları ile birlikte Emrah ve Barış Sitesi’nin bloklarının yerinde de yeni binalar inşaa edildi. Depremden etkilenen kişiler için inşaa edilmiş olan konutların ilk etabının teslimi için tarih 20 Kasım olarak belirlendi. 20 Kasım’daki teslim töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Bayraklı Deprem Konutları 20 Kasım

Ağır hasarlı 500 bina yıkıldı

Gerçekleşen deprem sonrası 210 bin adet konutun tarandığı bilgisi İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak tarafından verildi. 630 adet binanın orta hasar, 680 adet binanın ise ağır hasar almış olduğu İzmir depreminde, ağır hasarı bulunan 500 adet bina yıkıldı.

Bayraklı’da 7 adet proje alanı belirlendi

İzmir depreminde en çok zarar görmüş olan ilçe Bayraklı’da ağır hasar almış ve yıkılmış olan binalar için harekete geçildi. Yeni binaların yapılacağı Bayraklı ilçesinde 7 adet proje alanı belirlendiği ve konut rezerv alanı oluşturulduğu öğrenildi. Bayraklı ilçesindeki 7 proje alanında 10 bin 701 bağımsız bölümün yapımına devam ediliyor. Kasım ayında ise 749’unun hak sahiplerine teslimi gerçekleşecek.

Etaplar halinde teslim edilecek

 Şehir Hastanesi’nin yanında belirlenmiş olan 375 hektar olan konut rezerv alanında da 3 bin 649 adet bağımsız bölümün yapımına da devam ediliyor. Yeni evler 3+1 ve 2+1 şeklinde planlandı ve yılbaşından itibaren etaplar halinde hak sahiplerine teslimi gerçekleşecek.

İzmir'deki kentsel dönüşüm için  TOKİ  önerisi!

TOKİ İzmir Aliağa projesi için düğmeye bastı!