Çukurova Balkon

Belediyelere bisiklet yolu ve gürültü bariyeri desteği!

Belediyelere bisiklet yolu ve gürültü bariyeri desteği! Belediyelere bisiklet yolu ve gürültü bariyeri desteği!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile belediyelere 3 bin kilometrelik bisiklet yolu ile 60 bin kilometrelik "gürültü bariyeri" desteği sağlanacak. 


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve gürültü kirliliğinin yarattığı tahribatın önlenmesi amacı ile belediyelere 3 bin kilometre bisiklet yolu ile 60 bin kilometre de gürültü bariyeri yapımı için maddi destek sağlanacak.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı daha yeşil ve yaşanabilir şehirler hedefi kapsamında projelerine hız verdi. Bu kapsamda Bakanlık, ilgili kuruluşu İLBANK AŞ ile işbirliğiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 100 günlük icraat programında yer alan eylemlerini hayata geçirmek üzere çalışmalara başladı.

Program içerisinde yer alan "bisiklet yollarının desteklenmesi" ve "gürültü bariyerleri yapımı" konularında da çalışmalarını hızlandıran Bakanlıkça belediyelere destek verilecek. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin azaltılması, gürültü kirliliğinin önlenmesi, küresel ısınmanın olumsuz etkilerini en aza indirerek çevrenin korunması ve ekonomiye olumlu katkı sağlanması amacıyla 3 bin kilometrelik bisiklet yolu yapımı için belediyelere Bakanlıkça maddi destek verilecek.

Belediyelere ayrıca, ulaşımdan kaynaklanan gürültüye maruz kalanların beden ve ruh sağlığını koruyabilmek amacıyla da 5 yılda 60 bin kilometre "gürültü bariyeri" yapımı konusunda destekte bulunulacak.