Bereket Varlık Kiralama 350 milyon TL kira sertifikası için SPK'ya başvuru yaptı!  

Bereket Varlık Kiralama 350 milyon TL kira sertifikası için SPK'ya başvuru yaptı!  Bereket Varlık Kiralama tarafından 350 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na tertip ihraç belgesi başvurusu yapıldı...


Bereket Varlık Kiralama, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yurt içi kira sertifikası ihracı için SPK'ya tertip ihraç belgesi müracaatı hakkında açıklama yaptı. 

Bereket Varlık Kiralama'nın Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurtiçi piyasada nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, yönetim sözleşmesi ve ve alım satım sözleşmesinin birlikte kullanılmasına dayalı 112 gün vadeli, 350 bin TL tutarındaki kira sertifikası ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na tertip ihraç belgesi başvurusu yapıldı.

Bereket Varlık Kiralama'nın KAP açıklaması:
Sermaye Piyasası Kurulu'nun 19.09.2019 tarih ve 52/1198 sayılı toplantısında onaylanan ihraç tavanı kapsamında, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurtiçinde nitelikli yatırımcıya satılmak üzere, yönetim sözleşmesi ve alım satım sözleşmesinin birlikte kullanılması suretiyle 112 gün vadeli, planlanan tutar 275.000.000,- Türk Lirası olmak üzere, yatırımcılardan gelebilecek yatırım taleplerinin azami oranda karşılanması maksadıyla 350.000.000,- Türk Lirası tutarındaki kira sertifikası ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na tertip ihraç belgesi onayı başvurusu yapılmıştır. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.