16 / 08 / 2022

Beşiktaş Kulubü Başkanı Fikret Orman Düzce'de tesis inşa edecek!

Beşiktaş Kulubü Başkanı Fikret Orman Düzce'de tesis inşa edecek!

Düzce Beşiktaşlılar Derneği davetlisi olarak geldiği Düzce'de gazetecilere açıklama yapan Fikret Orman, "Beşiktaş'a Düzce'de tesis yapmak istiyoruz" dedi. 

     Düzce Beşiktaşlılar Derneği'nin davetlisi olarak geldiği Düzce'de valiliği ziyaret eden Orman, gazetecilere yaptığı açıklamada, gün boyu çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını belirtti. 

     Takımıyla Avusturya kampına katıldığını anımsatan Orman, ''Ülkemizde daha uygun yerlerimiz var. Tüm branşların olabileceği bir yaz kampı yerini yapmak, aynı zamanda turizme açılır bir şey yapmak fikri doğdu. Zaten buradaki dernek başkanı da beni ziyaretinde çok güzel bir yer bulduğunu, burasıyla ilgilenmemizi istedi. Ben de onlara söz verdim, 'bugün geleceğim' diye. Ziyaretimizin sebebi bu'' diye konuştu. 

     ''İnşallah hayırlısı ise Beşiktaş'a Düzce'de bir tesis yapmak istiyoruz'' diyen Orman, Beşiktaş'ın kamuya mal olduğunu ifade ederek, ''Kamuya açık, güzel bir tesis yapıp, basketbolcularımızın, voleybolcularımızın ve tüm branşların istifade edeceği, rakip takımların da istifade edeceği bir tesis yapmak istiyoruz. Bugün bunun için geldik. Bugün işlemleri başlatırsak memnun olacağız'' şeklinde konuştu. 

     

     -Vali Şahin- 

     

     Düzce Valisi Vasip Şahin ise Beşiktaş gibi güzide bir kulübün Düzce'yi tercih etmesinin kendileri açısından övünülecek bir durum olduğunu kaydederek, Düzce'nin kulübün beklentilerinden çok daha fazlasını kendilerine sunacağını söyledi. 

     Avusturya'da yaptıkları kampların çok daha verimlisini Düzce'de sunulacak imkanlarla yapabileceklerini anlatan Şahin, ''Fenerbahçe de burada böyle bir tesisleşmeye gitti. Bunun yanında Beşiktaş'ın geliyor olması ve diğer büyük takımlarımızın da bundan sonra Düzce'yi tercih edeceğini ümit ederek bunu söylüyorum. Sizden böyle bir taleple ve niyetle Düzce'ye geliyor olmanız Düzce'nin bilinirliğini artırmış olacaktır'' dedi. 

     Şahin, Orman'a yapmayı düşündükleri güzel yatırım için teşekkür ederek, Düzce'nin konumu ve coğrafi güzellikleri, sporculara uygun hava kalitesi ve sunduğu mekanlarla ender bulunan yerlerden biri olduğunu vurguladı. 

     Ziyaretin sonunda Orman, Şahin'e kulübünün formasını hediye etti. 

     Orman, daha sonra Düzce Belediyesi'ne geçti. 

     

     AA