Beşiktaş, Sivasspor maçını Yenikent'te oynayacak! Yenikent ASAŞ Stadı nerede?

Beşiktaş, Sivasspor maçını Yenikent'te oynayacak! Yenikent ASAŞ Stadı nerede? Beşiktaş, Sivasspor maçını Yenikent'te oynayacak! Yenikent ASAŞ Stadı nerede?

Beşiktaş'ın, Sivasspor maçını oynamayı planladığı Ankara Yenikent ASAŞ Stadı, Türkiye'nin en modern statları arasında bulunuyor. Yenikent ASAŞ Stadı, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunuyor.


Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş ile Sivasspor arasında oynanacak maça ev sahipliği yapması beklenen Yenikent ASAŞ Stadı, Türkiye'nin en modern statları arasında bulunuyor.


Beşiktaş'ın, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın bakıma alınması nedeniyle 19 Ekim tarihindeki Sivasspor maçını oynamayı planladığı Ankara'daki Yenikent ASAŞ Stadı, modern görüntüsüyle dikkati çekiyor. 


PTT 1. Lig takımlarından Osmanlıspor'un kullandığı stat, sezon öncesinde bakıma alınarak Avrupa standartlarına uygun bir şekilde yenilendi.


Tribünleri kapatılarak modern bir görüntü kazandırılan Yenikent ASAŞ Stadı, yaklaşık 20 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip.


Yedek kulübeleri ısıtmalı koltuklardan oluşan statta ayrıca 23 loca yer alıyor. Üçü sistem, biri de yayın odası olarak kullanılan locaların, 19'u ise taraftarın kullanımına açık.


 

- Zemini iyi durumda


Bu sezon en çok zeminden mağdur olan Beşiktaşlı futbolcuları, Ankara'da iyi bir zemin karşılayacak. 


Son olarak 5 Ekim Pazar günü Osmanlıspor ile Şanlıurfaspor arasındaki maça ev sahipliği yapan statta zemin probleminin bulunmaması, en çok siyah-beyazlı oyuncuları sevindirecek. 


 

- Dezavantajı şehir merkezine uzaklığı


Yenikent ASAŞ Stadı, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunuyor.


Stada, dolmuş, otobüs ve metro ile ulaşım sağlanıyor. Metroyu tercih eden taraftarların, ayrıca ring otobüslerini kullanması gerekiyor.


Beşiktaş talepte bulundu!


Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, Beşiktaş yönetiminin Sivasspor maçını Ankara'daki Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynamak için talepte bulunduğunu açıklamıştı.


Yurtgüven, Beşiktaş yönetiminin, Osmanlıspor Kulübü'nün kurucularından Ahmet Gökçek'e ulaştığını belirterek, "Ahmet Bey de Osmanlıspor Kulübü'nün kapılarının Beşiktaş'a açık olduğunu iletti" dedi.


Beşiktaşlı yetkililerin bugün Yenikent ASAŞ Stadı'nda incelemelerde bulunduğunu vurgulayan Yurtgüven, "Yetkililer stattan memnun ayrıldı. Ancak son kararı Beşiktaş Yönetim Kurulu verecek" ifadesini kullandı.


Ligin 6. haftasındaki Beşiktaş-Sivasspor maçı, 19 Ekim Pazar günü saat 19.00'da oynanacak. 


AA