30 / 06 / 2022

Beylikdüzü’nde 67.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Beylikdüzü’nde 67.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Büyükçekmece 2. Satış Memurluğu, Beylikdüzü İlçe, Yakuplu Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 67 milyon 400 bin 168 TL olarak belirlendi. Büyükçekmece 2. Satış Memurluğu, Beylikdüzü İlçe, Yakuplu Mahallesi'nde bulunan arsayı 67 milyon 400 bin 168 TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 13 Ocak 2020 günü gerçekleşecek. 

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, Yakuplu Mah. 484 Ada, 3 Parselde kayıtlı taşınmaz Kavaklı caddesi üzerinde olup, ulaşımı kolay ve Belediyenin sunmuş olduğu her türlü alt yapı hizmetinden yararlanabilecek konumda olduğu, karşısında ve çevresinde toplu konut alanları ve sanayi tesisleri yer aldığı, alışveriş noktalarına ve E-5 asfaltına yürüme mesafesinde almaktadır. Taşınmaz üzerinde bir adet 2 oda ve 1 holden oluşan yaklaşık 27 metrekare büyüklüğünde atıl kagir yapı, toplamda yaklaşık 100 metrekare büyüklüğünde bir adet lastik tamir bakım servisi, bir adet yaklaşık 12 metrekare büyüklüğünde bekleme salonu, yaklaşık 40 metrekare büyüklüğünde mescid ve mutfak bulunduğu, Taşınmazın üzerinde tesbiti yapılan yapıların kısımlar haricinde kalan bölümde taşınabilir konteynır ve çöp yığınları mevcut olduğu, Tapuda tarla nitelikli taşınmaz üzerinde zirai faaliyetlerin yapılmamaktadır.
Adresi : Kavaklı Caddesi İle Şehitler Caddesinin Kesiştiği Yer, Karşısında Mermerciler Sanayi Sitesi Bulunmaktadır. Beylikdüzü/ İSTANBUL
Yüzölçümü : 18.702,38 metrekare

İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığının 02/07/2020 tarihli yazıları ile Kavaklı Mah. 484 Ada, 3 parsel; 21.01.2007 tarihli 1/1000 ölçekli Beylikdüzü Uygulama İmar Planı ve 16.07.2010 tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatında, Ticaret+Hizmet+Konut Alanı(E=2.00, Hmax:25.50 m), Sağlık Tesis Alanı ve bir kısmı da İmar Yolu olarak planlanmış olup 18 madde uygulama alanı sınırında kalmaktadır.

Kıymeti : 67.400.168,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18
Kaydındaki Şerhler : Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş (Botaş) lehine irtifak hakkı mevcut olup, Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan mübrez tapuda kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/10/2020