Beylikdüzü'nün silüetini değiştirecek rezidans

Beylikdüzü'nün silüetini değiştirecek rezidans

Beylikdüzü'nde Gül Yapı'nın inşaasına başladığı 35 milyon dolara mal olacak 'Skyport Residence' projesi 34 kat, 108 metre yüksekliği ve farklı mimarisiyle bölgenin silüetini değiştirecek.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


 184 bin dolardan başlayan fiyatlarıyla dikkat çeken projede, 24 saat resepsiyon, valet, araç kiralama, uyandırma, alışveriş yardımcısı, fatura takibi ve ödemesi gibi hizmetler de sunuluyor.


35 milyon dolarlık yatırımla Beylikdüzü'nde yükselmeye başlayan 'Skyport Residence' projesi pratiklik, konfor ve lükse odaklanıyor. 34 katlı ve 108 metre yüksekliğindeki projede, üç farklı sosyal alan, 24 saat resepsiyon, valet, araç kiralama, uyandırma, mesaj servisi, her türlü rezervasyon, alışveriş yardımcısı, oda servisi, fatura takibi ve ödemesi gibi hizmetler sunuyor. 88 ve 175 metrekare büyüklüğünde 1+1 ve 2+1 dairelerin yer aldığı projede fiyatlar ise 184 bin dolardan başlıyor. Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Gül, Eylül 2009'da bitirmeyi planladıkları Skyport projesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.


Skyport projesini genel hatlarıyla anlatır mısınız?


Beylikdüzü'nde, 9 bin 500 metrekare alan üzerinde, toplam 42 bin metrekare kullanım alanına sahip 'Skyport Residence' projesi 34 katlı ve 108 metre yüksekliğinde. Modern yapısında 112 ev-ofis daire, 60 dışa dönük mağaza, kulenin altında 3 bin 500 metrekarelik açık alan bulunuyor. Skyport'un açık alanında yeşiller içinde konumlanan yürüyüş yolları, tenis kortları, dinlenme alanları yer alıyor. Mimari yapısıyla Beylikdüzü'nün çehresini değiştirmesini ve yeni projelere ilham kaynağı olmasını bekliyoruz. Projede deniz manzaralı Zirve Restoran, 3 adet kafe, kapalı yüzme havuzu, vitamin bar, güzellik salonu, fitness salonu, aerobik salonu, SPA, sauna, Türk hamamı, buhar ve masaj odaları, çocuk kulubü, 3 katlı 700 araç kapasiteli kapalı otopark bulunuyor.


Projede ne tür hizmetler olacak?


Skyport'ta yaşayanlara hem ev hem ofis konforu sağlayacak rezidans dairelerde 5 yıldızlı otel konforu bulunacak. 24 saat resepsiyon hizmeti, valet ve araç kiralama, uyandırma, mesaj ve telefon servisi, her türlü rezervasyon, alışveriş yardımcısı, gazete servisi, oda servisi, house keeping (temizlik), catering (yemek), fatura takibi ve ödemesi, bakım-onarım ve tamirat servisi sunuluyor. Ev-ofis dairelerin 2 farklı büyüklükte tasarlandığı projede, akıllı ev altyapısı sayesinde havalandırma, aydınlatma, gibi istekler ev tarafından otomatik olarak yerine getiriliyor. Sakinlerine doğa ile iç içe bir ortamın sunulduğu proje pratik, konforlu ve lüks bir yaşam vaat ediliyor.


60 mağazasıyla birlikte ünlü moda markaları da Skyport'ta olacak. Skyport'ta oturanlar blok giriş kapılarını anahtarla değil, tüm sakinlerin sahip olduğu bir şifreyi kodlayarak açacak. 24 saat kameralı güvenliğin sağlanacağı Skyport'ta, güvenlik merkezi ile daireler arasında doğrudan bağlantı kurulabilecek.


Projenin bölgeye büyük katkısı olacak dediniz. Nedir bu katkılar?


İstanbul'un modern yüzü olarak gelişen Beylikdüzü'nde, 108 metre yüksekliğe ulaşacak binamız, gerek görünüşü, gerekse proje içeriği açısından bölgede ilk olacak. Skyport'un ardından, Beylikdüzü ve civarını ikinci Maslak yapacak projelerin geleceğini düşünüyoruz.


Projeye ne zaman başladınız? Bitiş tarihi nedir?


Projenin yapımına 9 Eylül'de başladık. Tam iki yıl sonra yine 9 Eylül 2009'da projeyi bitirmeyi amaçlıyoruz.  


Konutların özellikleri nedir?


Skyport'ta, her şey ayrıntılı olarak planlandı. İnşaat sırasında yüksek bir binada bulunması gereken tüm özellikler titizlikle uygulanacak. Konutlarda, ısı ve ses yalıtımı için özel çaba sarfediliyor ve özel yalıtım malzemeleri kullanılacak. Katlarımızın bir bölümünde bulunan teraslarda konut özelliklerimiz arasında. Deprem güvenliğini çok önemsedik. Konutlarımızda mutfaklar, ankastre mutfak hazır bulunacak. Tıpkı diğer projelerimizde olduğu gibi, en kaliteli yapı malzemeleri ve birinci sınıf işçilikle biçimlendirdik. Kablosuz internet, 60 kanal dijital TV, 30 kanal dijital radyo, her dairede 4 harici telefon hattı, merkezi ısıtma, soğutma havalandırma sistemi, jakuzi, hareket sensörlü aydınlatma sistemi, duman dedektörü diğer özellikler. 


Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var


112 ev-ofis dairemiz bulunuyor. Otel konforunda hizmet alacak dairelerimiz; 1 oda 1 salon 88 metrekare, 2 oda 1 salon 175 metrekare büyüklükte. Projede yer alan mağazalar ise 150-1000 metrekare arasında.


Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?


 Dairelerimizin metrekare fiyat ortalaması 2100 dolar. 88 metrekarelik ev-ofisin fiyatı 184 bin dolar civarında olacak.


Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?


Projemiz henüz çok yeni. Satışlara yeni başladık ancak şimdiden geniş ilgi görüyoruz.


Projenin büyüklüğü nedir? (satış cirosu olarak söyleyebilirsiniz)


Bu proje için yaklaşık 35 milyon dolarlık bir yatırım büyüklüğünden söz edebiliriz.


Geliri-eğitimi yüksek gençlerin projesi


Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından...


Skyport sosyo-ekonomik düzeyi ve eğitim seviyesi yüksek, yeni yaşam tarzını seven, ağırlıklı olarak gençlerden oluşan, bir kitlenin dikkatini çekecek diye düşünüyoruz. Bu ana grubun yanı sıra, farklı gelir grupları ve mesleklerden, Skyport'un sunduğu olanakları tercih edecek bir çok kişinin projeye ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Konseptimizin orjinalliği ve projemizin kapsamı, birçok insanın beklentilerini karşılayacak diye düşünüyoruz.


Üç sosyal alan ile memnuniyet hedefi


Sosyal ve ortak alanlarda neler var?


Projede 3 ana sosyal alan olacak. Sosyal alanlardan birincisi yürüyüş yollarının, açık tenis kortlarının bulunacağı 3 bin 500 metrekarelik açık alanımız. İkinci sosyal alanımız ise, Sky Sport adını verdiğimiz bölüm. Bu bölümde açık ve kapalı yüzme havuzu, vitamin bar, güzellik salonu, fitness salonu, aerobik salonu, SPA, sauna, Türk hamamı, buhar ve masaj odaları bulunuyor. Üçüncü sosyal alanımız ise Skylife Yaşam Merkezi. Bu merkezde tanınmış markaların mağazaları, biri panoramik manzaralı 3 restoran ve kafeler bulunacak. Üç sosyal alan ile memnuniyet yataracağız.


 


 

pus