03 / 07 / 2022

DAP Yapı 200 şirket aracını yerli otomobille değiştirecek!

DAP Yapı 200 şirket aracını yerli otomobille değiştirecek!

DAP Yapı, sektörde örnek bir atılımı hayata geçiriyor. Türk ekonomisine sunduğu desteği, görkemli bir törenle tanıtılan yerli otomobil ile devam edecek DAP Yapı, 200 adet şirket aracını değiştirecek.Gayrimenkul sektörünün öncü markaları arasında yer alan DAP Yapı, Türkiye’nin otomobili için çalışmalara başladı. İlk otomobil girişimi Devrim’den 58 yıl sonra tüm hakları Türkiye’ye ait olan yeni yerli araç TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) ile ülke ekonomisini destekleyeceklerini söyleyen DAP Yapı Yöetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyann konuştuğu yerli girişime yönelik önemli açıklamalar yaptı.

"Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programı ile Gebze Bilişim Vadisi'nde tanıtılan yerli araç ile ilgili açıklamalarda bulunan Ziya Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız tarafından tanıtımı yapılan yerli otomobilimiz, ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşmasında bir mihenk taşı olacaktır. Bunu sadece yerli bir araç olarak görmek; ‘Yeni ve Güçlü Türkiye’nin vizyonunu anlatmak için yetersizdir. Yerli ve milli otomobilimiz, bu ülke ve milletin 60 yıllık hayallerini temsil etmektedir.” dedi.

Yerli otomobile yerli destek

Türkiye'nin 60 yıllık rüyasının gerçekleştiğini söyleyen Yılmaz, “Kalbi her daim bu ülke için çarpan; kurulduğu günden bu yana ülkesi ve milleti için üreten, yatırım yapan, istihdam sağlayan DAP Yapı olarak, bu hayalin gerçek olmasında taşın altına elimizi koymaya hazırız. Bu kapsamda şirket bünyemizde yer alan 200 aracı, yerli otomobilimizle değiştireceğimizi, büyük bir gururla şimdiden taahhüt ederiz.” diye konuşarak tüm güçlü şirketleri, yerli otomobil ile ülke ekonomisine destek olması için çağrıda bulundu.