Beyoğlu'na mahalle bahçeleri inşa edilecek!

Beyoğlu'na mahalle bahçeleri inşa edilecek!İstanbul Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Piyalepaşa 1.Etap'ta tamamlanan konutlarının teslimi ardından eski binaların yer aldığı alana mahalle bahçesi inşa edecek. 


Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Piyalepaşa 1. Etap’ının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.
Beyoğlu Belediyesi'nde yer alan habere göre; bölgede boşaltılan binalarla ilgili çalışma başlatıldı. 

 Beyoğlu

 Yıkılarak tamamen ortadan kaldırılan eski binaların bulunduğu alana Beyoğlu Belediyesi tarafından mahalle bahçesi yapılacak. İlçe sakinlerine kendi mahallelerinde yeni yaşam alanları sunmak amacıyla hayata geçirilen  ‘Mahalle Bahçeleri’ projesi kapsamında yapılacak olan mahalle bahçesi ile bölgeye geniş bir yeşil alan kazandırılacak.

Beyoğlu

TOPLAMDA 50 FARKLI NOKTADA İNŞA EDİLMESİ PLANLANIYOR 

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, seçim döneminde vatandaşlara söz verdiği Mahalle Bahçeleri’ni bir hayata geçirmeye başladı. 11 tanesi tamamlanarak hizmete açılan mahalle bahçeleri için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Toplamda 50 farklı noktada inşa edilmesi planlanan mahalle bahçelerinde; voleybol sahası, basketbol sahası, çocuklar için oyun grupları, spor aletleri, oturma alanları ve yürüyüş alanları gibi birçok alan bulunuyor.
 

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm 1. Etap'ta anahtar teslimi yapıldı!