Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de tapu dağıttı!

Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de tapu dağıttı! Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de tapu dağıttı!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de tapu sorunu çözülen vatandaşlara tapularını teslim etti...AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de uzun süredir devam eden tapu sorunun çözülmesiyle işlemleri tamamlanan bazı vatandaşlara tapularını teslim etti.

Yıldırım, Sultanbeyli Belediyesi Mülkiyet Ofisi'nde düzenlenen programda konuştu. Yıldırım, İstanbul'un birçok bölgesinde imarla, mülkiyetle ilgili sorunlar olduğunu, bunların büyük bir kısmını imar barışıyla çözdüklerini söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Yıldırım, Sultanbeyli'nin önemli bir kısmının imar barışı kapsamına girmediğini söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu:

"Sultanbeyli'de 60 bin hak sahibi var. Hakikaten ben burayı biliyorum. Kangren olmuş bir mesele. İnsanlar ev yapmışlar, tapuları yok. Tapuları olmayınca uzun süre elektrik, su bağlatamadılar. Bir sürü binanın içerisinde başka hissedarlar var. Herkes bir başkasının yerine yapmış, iç içe girmiş büyük bir sorundu bu. Bunu, teknik adamları nasıl çözeceklerini bulamadılar. İmar Barışı ile halledemediğimiz kısmı için başkan, benim Başbakanlığım döneminde geldi ve özel kanun çıkardık Sultanbeyli'ye yönelik."

Düzenleme çerçevesinde de 2-B arazisinde yer alan veya hisseli parseli olanların tapu işlerine ilişkin belediyeye yetki devri yapıldığını ifade eden Binali Yıldırım, belediye ekiplerinin de üzerinde çalışarak biten tapuları hak sahiplerine teslim ettiğini söyledi.

Yıldırım, sorunun çözülmesinden dolayı kendilerinin de mutlu olduğunu belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti; "Yıllardan beri insanlar 'Oturduğum evimin hali ne olacak, tapumu alacak mıyım, alamayacak mıyım?' diye huzursuz oluyordu. O huzursuzlukları sona ermiş olacak. İnsanlar, rahatça oturdukları evin sahibi olarak hayatlarını sürdürecekler. İnsanların bir derdinin sona ermesiyle onların yüzündeki mutluluğu görmek dünyaya bedel." 

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de tapu sorunu sebebiyle 30-40 yıldır bekleyen vatandaşların bulunduğunu ifade ederek, "TBMM'den saygıdeğer Başkanımızın desteğiyle iki özel yasamızın geçmesiyle hisseli tapuların tamamı Sultanbeyli Belediyesi'ne devredildi. Aldığımız bu tapuları hızlı bir şekilde arazi tespit çalışmalarını yapıp hemşehrilerimize teslim etmeye başladık." dedi.