Bismil Belediyesi Yeşil alanlar için su kuyusu açtı!

Bismil Belediyesi Yeşil alanlar için su kuyusu açtı! Bismil Belediyesi Yeşil alanlar için su kuyusu açtı!

Bismil Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü, TOKİ Mahallesi'nde oluşturulan 60 dönümlük yeşillendirme alanında kuyu açarak, ağaçları sulamayı amaçlıyor. Ayrıca İlçenin dört tarafında küçük ormanlar oluşturulcağı belirtildi...

Bismil Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü,  TOKİ  Mahallesi'nde oluşturulan 60 dönümlük yeşillendirme alanında kuyu açarak, ağaçları sulamayı amaçlıyor. 3 bin 500 ağacın sulanması için açılan su kuyusu ile ağaçların su ihtiyacının fazlasıyla karşılayacağını belirten Park ve Bahçe İşleri Müdürü Tamer Bacalan, yeşillendirilen alanın yanında bulunan ve mezarlık alanında ekilecek ağaçların da açılan kuyu suyu ile sulayacaklarını söyledi. Yeşil alanları korunması ve sulanması için 28 personelin görevlendirildiğini belirten Bacalan, yaz mevsimiyle birlikte yeşil alanlara daha çok özen göstererek, her türlü bakımı sulama gibi çalışmalarıyla yakından ilgilendiklerini dile getirdi. 


Bismil'de küçük ormanlıklar oluşturuluyor


İlçenin dört tarafında küçük ormanlar oluşturduklarını belirten Bacalan, son dört yılda 60 bin civarında ağaç ektiklerini ifade etti. Yeşil alanların damlama yöntemiyle sulandığını belirten Bacalan, yaptıkları yeşillendirme çalışmasıyla ilçede sosyal yaşam alanlarını genişleterek, ilçenin bölge il ve ilçeler arasında en yeşil kent görünümünü sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. 


Özgür Gündem