03 / 07 / 2022

Bitcoin neden düşüyor, daha düşecek mi? Bitcoin kaç liraya?

Bitcoin neden düşüyor, daha düşecek mi? Bitcoin kaç liraya?

Kripto para borsası son dönemde en büyük değer kayıplarından birini yaşarken, Bitcoin yatırımcıları ise tarihi virajlarından birine şahitlik ediyor. Son dönemde doların değer kazanmasıyla birlikte kripto paralardaki düşüş de devam ederken, yatırımcıların aklındaki soru ise; düşüş devam edecek mi? olBitcoin tarihi düşüşlerinden birini yaşarken, kripto para piyasası da Mayıs ayının girmesiyle birlikte adeta çakıldı.
Amerika’da artan enflasyon endişesi ve ABD Merkez Bankası’nın faiz artımı kararı almasıyla birlikte bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para piyasası büyük düşüş yaşadı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında da bir düşüş trendi yaşayan bitcoin o günden bu yana en büyük değer kaybını yaşarken, 30 bin doların altına kadar gerileyen kripto para şu an 32 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.