Bitcoin tekrar düşüşe geçti!

Bitcoin tekrar düşüşe geçti!Kripto para birimlerinin başı Bitcoin 60 bin dolarlık dirence yaklaştı ve ardından geriledi. Bitcoin 58 bin dolardan 55 bin dolara düştü.


Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi olan Bitcoin, perşembe günü başlayan yükselişine devam etti ve 58 bin dolara ulaştıktan sonra tekrar aşağıya dönerek 55 bin dolar seviyesine geriledi ve oradan da 55.600 doların üzerine çıktı.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; son 24 saatte 55,321.85 ve 58,363.31 dolar arasında seyreden Bitcoin, yüzde 2.57 azalarak  55,653.92 dolara düştü ve haftalık kazancı da yüzde 2.71 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi ise, yaklaşık 33 milyar dolar düşerek 1.0 trilyon 38.89 milyar dolara kadar geriledi.

Bitcoin tekrar düşüşe geçti!

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 1.60 düşüşle 3,400.93 dolara gerilerken, haftalık kazancı yüzde 22.71 düzeyindeydi ve birimin piyasa hacmi de 392.42 milyar dolara geriledi.

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük birimi olan Binance Coin de son 24 saatte yüzde 3,90 düşüşle 616,62 dolara gerilerken, haftalık kazancı yüzde 0,76, birimin piyasa hacmi 94,13 milyar dolara geriledi.

Tüm piyasalarda toplam hacim de 2.0 trilyon 316.29 milyar dolara kadar düştü. Toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak tarihinde 1.0 trilyon dolar, ilk kez 15 Şubat tarihinde ise 1.5 trilyon dolar ve 10 Nisan’da 2.0 trilyon dolar sınırını aşmıştı.

Kripto para piyasalarına gelen genel satışların etkisiyle 65 birimin değeri, son 24 saatteki en yüksek hacimli 100 birimden düşerken, ilk 10 birimden 6 birim düşenler arasında yer aldı.

Toplam 9.620 kripto para biriminin işlem gördüğü 371 pazarda, toplam piyasa hacminin yüzde 44.7'si Bitcoin ve yüzde 16.9'u Ethereum'du. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi de 298 milyar dolar seviyesindeydi.

Bitcoin tekrar düşüşe geçti!

Bittrt Araştırma Müdürü Helin Çelik, piyasa değerlendirmesinde, şunları söyledi:

"Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret platformu olan Mercado Libre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ( SEC ) 2021’in ilk çeyreğinde 7,8 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu. Alınan BTC'ler Arjantin şirketini Bitcoin satın alan ilk büyük Latin Amerika şirketi yapıyor ve daha önce yetkililere varlıklarında BTC tuttuğunu duyuran MicroStrategy ve Tesla gibi özel bir şirketler kulübüne katıldığını gösteriyor.

Uniswap v3 protokolün bugüne kadarki en güçlü sürümü olduğu açıklanırken bazı önemli özellikleriyle ilgili ayrıntılar verildi bunlar; Takas arayüzü artık alım satımları Uniswap v3 üzerinden yönlendirecek ve Uniswap v2’de daha iyi bir döviz kuru mevcut olduğunda bir uyarı sağlayacaktır. Ayrıca Likidite havuzu ara yüzü artık çoklu ücret katmanları ve konsantre likidite ile Uniswap v3 pozisyonlarının oluşturulmasını destekliyor.

Ripple’ın avukatları, SEC’in kripto varlığının milyarlarca dolar değer kaybetmesine neden olduğunu savunarak davaya müdahale etmeye çalışan birkaç XRP sahibini destekleyen bir önergede bulunuyor. Ripple’ın avukatları, yatırımcıların bir dereceye kadar katılmalarına izin verildiğini söylüyor. Ayrıca SEC’i, örgütün amacının korumak olduğu menfaatleri açıkça göz ardı etmekle suçluyor.

Grayscale Investments, New York Giants ile iş birliği yaparak ekibin "Resmi Dijital Para Birimi Varlık Yönetimi Ortağı" oldu. Kripto yatırımları devi Grayscale ve Ulusal Futbol Ligi takımı New York Giants ortak oldu ve bugün yayınlanan bir duyuruya göre ’New York metropol alanını desteklemeyi’ taahhüt ediyor.

ADA hissesinin lansmanı 4 Mayıs’ta Kraken’in resmi Twitter hesabında duyuruldu. Tweet’e göre, ilk yıllık stake ödülleri yüzde dört ile yüzde altı arasında olacak."

Bitcoin 57 bin doları geçti!

Bitcoin 55 bin doların altına düştü!