Blox`da 215 bin YTL`ye

Blox`da 215 bin YTL`yeEfesan Grubu'na bağlı Efektif Gayrimenkul, ilk projesini Kağıthane'de inşa ediyor. Blox Haliç'te 150 daire bulunuyor. Projede fiyatlar 215 bin YTL ile 485 bin YTL arasında.
Son haftalarda Ferro Döküm satın alması ile gündeme gelen demir-çelik firması Efesan Grubu'nun şirketlerinden Efektif Gayrimenkul, ilk konut projesinin inşasına başladı. İstanbul Kağıthane'de gerçekleştirilen Blox Haliç projesi, 150 daireden meydana geliyor. Özel sektörün kentsel dönüşüm bölgesi olan Kağıthane'de yaptığı en büyük proje olma özelliğine sahip Blox Haliç'teki dairelerin satışları önceki gün başladı. Efektif Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Genel Müdürü Cem Dolunay, Efektif Gayrimenkul'ün gücünü Efesan Grubu'ndan aldığını belirterek, "Amacımız geçmişinde inşaat olan, sonra sanayi le gelişen Efesan Grubu'nun gayrimenkul portföyünü projelendirmek ve yatırımları sürdürmek. Biz müteahhit bir firma değiliz; üretim değil, değerlendirme yapıyoruz" dedi. İlk proje Blox Haliç iki etaptan oluşuyor. İlk etabında 3 blok bulunan projede daire büyüklükleri 110 metrekareden 257 metrekareye kadar değişiyor. Konut fiyatlarının 215 bin ila 485 bin YTL arasında değiştiği projeden 50 milyon YTL ciro bekleniyor. Açık havuz, güneşlenme terasları, spor salonu, saunalar ve kafeterya ile TV salonuna yer verilen projenin aralık ayında tamamlanması planlanıyor.


Her katta iki daire var


Projenin mimarı Han Tümertekin ise, ilk etabın üç blok ve 62 daireden oluştuğunu hatırlatarak, "İlk etapta iki blok 9 kat, bir blok 10 kat olarak planlandı. Her katta, hem ön hem arka cepheye sahip iki daire yer alıyor. Günlük yaşamın gereklerine uyum sağlayacak şekilde, pratik çözümlerle fonksiyonel ve ferah yaşam alanları yaratıldı. Blox Haliç'te çatı dubleksi, bahçe dubleksi, 3+1 ve 2+1 olmak üzere 4 tip ve 110 metrekareden başlayarak 257 metrekareye kadar değişen büyüklüklerde yaşam alanları mevcut" dedi.


23 milyon dolarlık arsa stoğu bekliyor


Efektif Gayrimenkul'ün sahip olduğu arsaların değeri 23 milyon dolar. Şirketin Kağıthane'de 10 bin 128, Ömerli'de 88 bin 888, Hadımköy'de 11 bin 200, Tekirdağ Ereğlisi'nde 32 bin 231, Muratlı'da 205 bin, Gebze'de bin 312 ve Fethiye'de 15 bin metrekarelik arsaları var. Bundan sonraki projelerde de Blox markasını kullanacaklarını ifade eden Dolunay, şöyle devam etti: "Blox artık bizim markamız. Kağıthane'de olduğu için ilk proje Blox Haliç oldu. İkinci projemiz büyük ihtimalle Ömerli'de olacak. 98 villa inşa edeceğiz. Hedefimiz gayrimenkul sektöründe lider kuruluşlar arasına girmek; Efesan Grubu'nda en önemli şirket olmak."