Blue’Safe, yalıtım yaptırırken standartlara uygun ürünleri seçin!

Blue’Safe, yalıtım yaptırırken standartlara uygun ürünleri seçin! Blue’Safe, yalıtım yaptırırken standartlara uygun ürünleri seçin!

Standartların öneminin anlaşılması ve standardizasyon bilincinin yaygınlaşması amacıyla her yıl Ekim ayının üçüncü haftasında “Dünya Standartlar Haftası” gündeme geliyor. Blue’Safe, yalıtım yaptırırken standartlara uygun ürünleri seçin...


Kullandığımız ürünler ve bu ürünlerin sahip olduğu standartların yaşam kalitemizi artıracağını hepimiz biliyoruz; ancak herhalde pek azımız için satın aldığımız ürünlerde uluslararası standartlara uygunluk belirleyici kriterler arasında yer alıyor. Özellikle hızlı tüketim maddeleri arasında olmayan ve tüketicinin uzmanlık gerektirdiğini düşündüğü ürünlerde standartlara uygunluk daha da büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu ürünler düşük nitelikli olduklarında sadece gündelik yaşam kalitesini düşürmekle kalmıyor; bütçenizde de önemli gedikler açabiliyorlar. 


Standartların öneminin anlaşılması ve standardizasyon bilincinin yaygınlaşması amacıyla her yıl Ekim ayının üçüncü haftasında “Dünya Standartlar Haftası” gündeme geliyor. Uluslararası piyasalara sunulmuş bütün ürünlerde yerel standartların ötesinde bir dünya  standardı gözetmek, ortak bir standardizasyon belirlemek ve bu standartlara uymak amacıyla kamuoyunun bilinçlenmesini hedefleyen haftada tüketiciler de kullandığı ürün ve markaları tekrar sorguluyor. 


Blue’Safe Mavi Kale iş ortaklarından Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, tüketicilerin kendilerine sunulan pek çok seçenek arasında karar verirken,  sırf tasarruf etme amacıyla ucuz ürünlere yönelmemesi gerektiğini belirterek, “Bazen yalıtım uygulamalarında son kullanıcıların teknik bilgiye sahip olmamalarından yararlanan çeşitli firma ve uygulayıcılar tüketiciyi standartlardan yoksun, ucuz ürünlere yönlendiriyorlar. Kısa vadede ekonomik görünen ancak kullanım sırasında yeterli performansa sahip olmayan bu ürünler, enerji tasarrufu sağlamadığı gibi harcanan tüm paranın da boşa gitmesine yol açıyor. Bizim için en önemli kriter kalite. Bu doğrultuda AB ülkeleri standardında üretim yapıyoruz ve tüm ürünlerimiz CE ve ETAG belgeli. Avrupa Standart Hazırlama Organizasyonu (EOTA) tarafından verilen ETAG 004 Belgesi almak için ürünlerimizi 30 yıllık yaşlandırma testlerine soktuk. Çevresel etmenlere karşı dirençleri ölçülen Blue’Safe Mavi Kale,  testlerden başarı ile geçerek ETAG 004 Belgesi’ni aldı. Böylece bina ömrü boyunca dayanıklılığı ve güvenilirliği de  ispatlanmış oldu” dedi.


Blue’Safe Mavi Kale iş ortaklarından Mardav Genel Müdürü Levent Pelesen ise Dünya Standartlar Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Blue’Safe Mavi Kale markasını yaratırken bina ömrü boyunca aynı performansı sürdürecek ısı yalıtım çözümü sunmayı hedefledik; bu konuda da başarılı olduk. Markamıza ve ürünlerimize olan güvenimizin göstergesi olarak da sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan garanti ve sigorta uygulamasını hayata geçirdik. Dünyada ve Türkiye’de ürünlerine 10 yıl, uygulama çalışmalarına ise 2 yıl garanti veren ilk markayız. Bu garanti ürünlerimize duyduğumuz güvenin en önemli göstergesi. Ayrıca Blue’Safe Mavi Kale ürünleri ile ısı yalıtımı yapılan binaları, uygulama esnasında oluşabilecek zararlara karşı 2 yıl boyunca da sigortalıyoruz.”


 

Blue’Safe Mavi Kale Hakkında

Blue’Safe Mavi Kale markası, yapı sektörünün lider firmalarından Dow Chemical, Kalekim A.Ş., Mardav A.Ş. ortaklığı ile 2004 yılında pazara sunuldu. Isı yalıtımı alanında ihtiyaç duyulan tüm bileşenleri bünyesinde barındıran bir paket sistem olarak geliştirilen Blue’Safe Mavi Kale, her türlü yapıya kolayca uygulanabilecek çözümler sunuyor. Blue’Safe Mavi Kale paket sistemi; ısı yalıtımı levhası, yapıştırma harcı, sıva, file, dübel, PVC, köşe profili ve son kat dekoratif kaplama gibi dış cephe kaplaması ile ilgili tüm malzemeleri bir araya getiriyor. Blue’Safe Mavi Kale paket sistemi, Avrupa Standart Hazırlama Organizasyonu (EOTA) tarafından gerçekleştirilen 30 yıllık yaşlandırma ve performans testlerinden başarıyla geçerek ETAG 004 Belgesi’ni almaya hak kazanarak kalitesini ortaya koydu. Blue’Safe Mavi Kale, ısı yalıtımı sektöründe dünyada ve Türkiye’de ürünlerine 10 yıl, uygulama çalışmalarına da 2 yıl da garanti veren ilk marka.