BM'den İsrail'e, Doğu Kudüs'teki yıkımları durdurma çağrısı!

BM'den İsrail'e, Doğu Kudüs'teki yıkımları durdurma çağrısı!Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail'e, Doğu Kudüs'teki yıkımları durdurması için çağrı yaptı...


Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail'e, Doğu Kudüs'te başlattığı yıkımları durdurması için çağrı yaptı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, gerçekleştirdiği toplantıda Doğu Kudüs Silvan'da Filistinlilere ait olan binaların İsrail tarafından yıkılmasıyla olayıyla ilgili olarak Genel Sekreterin "derin endişe" duyduğunu söyledi.

Dujarric, Doğu Kudüs’teki izlediklerini bildirerek, "Genel Sekreter, İsrail makamlarını yıkımları durdurmaya ve uluslararası insani hukuka ve insan hakları hukukuna uymaya çağırıyor." diye konuştu.

BM

İsrail, Batın El Hava'da Filistinlilere ait olan bazı konutların "Yahudilere ait araziye" yapıldığını öne sürerek boşaltılmasını talep ediyor. El-Bostan bölgesinde bulunan bazı konutları ve dükkanları "imar izni" olmadığını öne sürerek yıkmayı planlıyor

 

Hamas'tan, İsrail'in Yahudi yerleşim planlarına karşı direniş çağrısı!