10 / 08 / 2022

Bodrum Belediyesi'nden kira seferberliği!

Bodrum Belediyesi'nden kira seferberliği!

Bodrum Belediyesi, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında işini ve gelirini kaybeden vatandaşlara destek olmak için bir dizi kampanya hayata geçirdi. Bodrum Belediyesi, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında işini ve gelirini kaybeden vatandaşlara destek olmak için bir dizi kampanya hayata geçirdi. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; “Şimdi Dayanışma Zamanı” sloganı ile başlatılan kampanyalar kapsamında işini ve gelirini kaybeden vatandaşlara ‘su ve elektrik faturası” ile “kira” ve “yakacak” yardımı sağlanacak. 

Bodrum Belediyesi, Kovid-19 önlemleri kapsamında yapılan kısıtlamalar sebebiyle ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşlara bir nebze olsun destek olabilmek için adım attı. “Şimdi Dayanışma Zamanı” diyen Belediye, bu dönemde faaliyetlerini durduran esnafa, gelirini ve işini kaybeden vatandaşlara ve ihtiyaç sahiplerine destek olacak. Sosyal belediyecilik kampanyaları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve iyilikseverler buluşturulacak
 
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla hazırlanan çalışma kapsamında; Bodrum’da gelirini kaybetmesi sebebiyle su ve elektrik faturaları ile kirasını ödeyemeyen vatandaşlara destek olunacak. Buna göre; faturasını ödeyemeyen ihtiyaç sahipleri Belediyenin 444 00 48 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuruda bulunabilecek. Yardım yapmak isteyen vatandaşlar ise Belediyeye başvurarak faturaların istediği kadarlık kısmını ödeyebilecek. Aynı uygulama, ev kirasını ödeyemeyen vatandaşlar için de uygulanacak. 

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden iş yeri kapanan esnafa kira yardımı!

Konak Belediyesi'nden Mart 2021'e kadar kira desteği!