Bodrum'da icradan 3.2 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Bodrum'da icradan 3.2 milyon TL'ye satılık gayrimenkul! Bodrum'da icradan 3.2 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Bodrum1. İcra Dairesi, Muğla Bodrum'da bulunan gayrimenkulü satışa çıkardı. 3 katlı ana bina, misafir evi, bakıcı evi, yüzme havuzu, çocuk parkı, tenis kortu alanından meydana gelen gayrimenkulün satış bedeli 3 milyon 250 bin TL olarak belirlendi.T.C. BODRUM 1. İCRA DAİRESİ 2014/96 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 149 Ada No, 6 Parsel No, GÜRECE/MELENGEÇ Mahalle/Mevkiinde kain taşınmazın tamamı. Taşınmaz toplam 11.029,69 m2 yüzölçümlü olup iki katlı kargir bina ve zeytinli tarla vasıflıdır. Bodrum merkeze 15 km mesafede ve bodrum Turgutreis karayoluna cepheli olup düzgün arazi yapısına sahiptir.Çevre ve komsu parsellerde özellikle yol boyunca konut ve ticaret amaçlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Ortakent belediyesi sınırları içerisinde kalan taşınmaz belediyenin bu bölgedeki mevcut şebeke suyu ,çöp toplama hizmetleri ,sokak aydınlatması,ulaşım,elektrik ,telefon gibi tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.149 ada 6 parsel sayılı taşınmaz her ne kadar tapu kaydında iki katlı kargir bina ve zeytinli tarla olarak geçsede yerinde yapılan incelemelerde tüm parsel arazisinin taş duvarlarla çevrildiği duvarlar üzerine korkulukların yapıldığı parsel içerisinde 3 katlı ana bina ,misafir evi,bakıcı evi,yüzme havuzu,çocuk parkı,tenis kortu alanı, kayrak ve kilitleme parke taş kaplama yol ve zemin döşemeleri ,sera,köpek barınağı,meyve ağaçları,zeytin ağaçlarının bulunduğu ,tüm parsel arazisinde peyzaj çalışmaları yapılarak özel malikane şeklinde düzenlendiği parsel içinde artezyen kuyusunun açıldığı görülmüştür.


ANA BİNA: Üçkatlı betonarme bina olarak yapılmıştır.ön tarafında 60 m2 lik yüzme havuzu bulunmaktadır yüzme havuzunun güneşleme terası seramik kaplanmıştır. Tripleks konut olarak kullanılmaktadır 3.sınıf 3A grubu yapı özelliklerinde inşa edilmiştir. Tabanda alanı 250 m2 olan tripleks bina toplam 750 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın yan tarafında kaliteli ahşap malzemeden pergola alanı yapılarak açık teras oluşturulmuş, bu pergola alanının yan tarafında ise yine kaliteli ahşap malzemeden çardak-çocuk park alanı imal edilmiştir.Tripleks binanın bodrum katında; 1 yatak odası , banyo-wc ,çamaşır odası,kiler,şarap kav yeri,malzeme deposu,bilardo alanı bölümleri,Zemin katında ; salon içinde banyo  wc `si olan oda ,mutfak,yemek odası bölümleri, 1.katında ;4 adet oda ,2 adet banyo wc ve teras bölümleri bulunmaktadır. Binanın iç dekorasyon ve mutfağının özel tasarım ve işçilikler ile yapıldığı görülmüştür .


MİSAFİR EVİ :İki katlı olan betonarme bina dubleks olarak yapılmıştır.Zemin katında salon , mutfak ,wc,üst katında ise ;2 adet yatak odası ,2 adet banyo-wc bölümlerinden oluşmaktadır .Bu binanın ün ve yan tarafı kilitleme parke taşı döşenmiştir.Taban alanı 78,20 m2 olan dubleks toplam 156,40 m2 inşaat alanına sahiptir.3.sınıf  3A gurubu yapı özelliklerine yakın özelliklerde inşa edilmiştir.


BAKICI EVİ :Tek katlı betonarme bir bina olan bu bölümde bakıcı evi ve kapalı garaj bulunmaktadır bakıcı evi ,oda salon-mutfak-wc-banyo bölümlerinden oluşmaktadır.Tek katlı yapı toplam 60 m2 kullanım alanına sahiptir.Keşif tarihi itibariyle  konu mesken ve müştemilatlarının kullanılmadığı, ana binanın bakımsız kaldığı görülmüştür.


Adresi : Konu Taşınmaz Muğla İli Bodrum İlçesi Görece Köyü Melengeç Mevkii, Bodrum Turgutreis Karayolu Üzerinde Gümüşlü Kavşağının Karşısında 347 Kapı Numarasında Yer Almaktadır. Bodrum / MUĞLA

Yüzölçümü : 11.029,69 m2 

İmar Durumu :1/100.000 Ölçekli Çevre düzeni Planında TARIM ARAZİSİ içerisinde kaldığı Muğla Kültür ve Tabiat varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 29/04/2011 tarih 7075 sayılı kararı ile söz konusu alanın 3.derece doğal sit alanı  kapsamında kaldığı belirtilmiştir

Kıymeti : 3.250.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

1. Satış Günü : 23/05/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 23/06/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : BODRUM 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ-KORİDORU- BODRUM/MUĞLA


 Satış şartları :

 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.