10 / 12 / 2022

Borsa İstanbul’dan Coca Cola, Ülker ve Türkiye Sigorta kararı

Borsa İstanbul’dan Coca Cola, Ülker ve Türkiye Sigorta kararı

BİST, VİOP'ta işlem görmekte olan Ülker, Coca Cola İçecek, İş Finansal Kiralama, Alkim Kimya ve Türkiye Sigorta pay vadeli işlem sözleşmelerinde yeni vade aylarının işleme açılmaması yönünde karar verildi. Öte yandan BIST 100 endeksi toplam işlemleri hacmi 72,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) işlem görmekte olan beş hissenin pay vadeli işlemler sözleşmelerinde yeni vade aylarının işleme açılmaması yönünde karar verildiğini duyurdu.

Kararla ilgili BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, VİOP'ta işlem gören firmalar Alkim Kimya (#ALKIM), Ülker (#ULKER), İş Finansal Kiralama (#ISFIN), Coca Cola İçecek (#CCOLA) ve Türkiye Sigorta (#TURSG) pay vadeli işlem sözleşmelerinde yeni vade aylarının işleme açılmayacağı ifade edildi.

VADE SONU TARİHİNE KADAR İŞLEM YAPILABİLECEK

Yapılan açıklamada ayrıca, halen işlem gören Ekim ayı, Kasım ayı, Aralık ayı 2022 vade aylarına ait sözleşmelerin de vade sonu tarihlerine kadar işlem görmeye devam edecekleri kaydedildi.
 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön