25 / 03 / 2023

Buğday fiyatları kritik rakama ulaştı! Un ve ekmekte zam ne zaman gelecek?

Buğday fiyatları kritik rakama ulaştı! Un ve ekmekte zam ne zaman gelecek?

Buğday fiyatlarının Şubat ayında gördüğü işlem rakamının artması tüketici ve esnafta yeni bir zam gelip gelmeyeceği konusunda merak uyandırdı. İşte buğday fiyatları…Sert Buğday (Güneydoğu - 1. Grup) cinsi,  Ekmeklik Buğday (1. Grup) cinsi,  Çakır Arpa cinsi, Beyaz Arpa (İç Anadolu) cinsi, Kırmızı Kabuklu Mercimek ve  Mısır (1. Grup - Naturel) fiyatları açıklandı.  Buna göre fiyatların artış trendi devam ediyor.

Bölgenin tahıl ambarı olarak bilinen Gaziantep ve yöresinde canlı satış rakamlarını paylaşan Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) buğday, mercimek ve mısırın en düşük ve en yüksek fiyatlarını paylaştı. Buğday, mercimek ve mısır en önemli temel ihtiyaçlar arasında yer aldığı biliniyor. Peki fiyatlar ne kadar oldu?

Buğday fiyatları kritik rakama ulaştı! Un ve ekmekte zam ne zaman gelecek?

Buğday fiyatlarının Şubat ayında gördüğü işlem rakamının artması tüketici ve esnafta yeni bir zam gelip gelmeyeceği konusunda merak uyandırdı. İşte buğday fiyatları…
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön