Bülbüldere'deki asırlık dere kanalı ıslah edilip doldurulacak!

Bülbüldere'deki asırlık dere kanalı ıslah edilip doldurulacak!

İBB tarafından Yapılacak kanalizasyon çalışmaları neticesinde Bülbüldere'deki asırlık dere kanalı ıslah edilip doldurulacak. Kötü koku ve görüntüye sahne olan yatağın kapatılacak olması mahalleliyi sevince boğdu.


TORBALI'NIN uç mahallelerinden olan Bülbüldere Mahallesi'nde bulunan dere kanalının yol açtığı sorunlar, kötü koku ve kirli görüntü kısa süre içerisinde sona erecek.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından Subaşı ve beldelik süresince ona bağlı mahallelerinde yürütülecek olan kanalizasyon alt yapı çalışmaları kapsamında. Bülbüldere  Mahallesi'nde dere ıslah çalışmaları yürütülecek. Lağım sularının aktığı, mahalleyi boydan boya saran fosseptik kanalı bu çalışma neticesinde kapatılacak. Islah edilmesinin ardından dere kanalının üzerinin doldurularak kapatılacak olması hem oluşturduğu sorunları hem de kötü görüntüyü engelleyecek. Çocuklarının dere kanalına düşmesi korkusu nedeniyle sokakta oynamaya gönderemeyen ve derenin yol açtığı kötü koku ile sivrisinekler yüzünden zor durumda olan mahalle sakinleri ise rahat bir nefes alacak. Bülbüldere şimdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından programa alınan projenin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyorlar. 


EVLERİNE KÖPRÜDEN GİDİYORLAR

 Bülbüldere Mahallesi'nde, mahallenin içinden dere kanalı geçiyor. Dere kanalının kenarına kurulan evlerde yaşayan vatandaşlar ise yaptıkları mini köprülerden geçerek evlerine ulaşıyorlar. Dere kenarında bulunan her evin girişinde yer alan köprüler yapılacak çalışmalar sonunda yıkılacak. 

Fosseptik suları nedeniyle en büyük mağduriyeti de bu evde yaşayan vatandaşlar yaşıyor. Ancak İBB tarafından programa alınan proje ile istenmeyen görüntüler son bulacak. Geçtiğimiz haftalarda dere kanalının kapatılması için ölçüm yapan İBB personelinin, önümüzdeki günlerde çalışmalara başlaması bekleniyor.

 

ARITMA TESİSİ KURULABİLİR 

İBB tarafından, eski Subaşı Beldesi'ne bağlı 8 mahallede kanalizasyon altyapı çalışması yapılması için hazırlanan proje kapsamında, projeyi gerçekleştirecek olan yüklenici firmanın ihaleyle belirlenmesinin ardından projenin ayrıntıları ortaya çıktı. Sekiz mahalleye altyapı kurulmasının ardından Bülbüldere Mahallesi'ndeki dere ıslah edilerek kapatılacak. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Biilbüldere. Gollüce ve Atalan mahalleleri için arıtma tesisi kurulacak.


BÜYÜKŞEHİR'İ BEKLİYORLAR:

Çocuklarının dere kanalına düşmesi korkusu nedeniyle sokakta oynamaya gönderemeyen ve derenin yol açtığı kötü koku ile sivrisinekler yüzünden zor durumda olan mahalle sakinleri ise rahat bir nefes alacak. Bülbüldereliler şimdi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından programa alınan projenin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyorlar 


Büyük Torbalı Gazetesi