Burdur'a yeni devlet hastanesi müjdesi!

Burdur'a yeni devlet hastanesi müjdesi! Burdur'a yeni devlet hastanesi müjdesi!

Burdur merkeze yapılması planlanan Burdur Devlet Hastanesi inşaatı ihalesi 24 Aralık'ta gerçekleşecek.Burdur merkezde inşa edilmesi planlanan Burdur Devlet Hastanesi inşaatı ihalesi 24 Aralık'ta yapılacak.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur tarafından yapılan ortak açıklama kapsamında, Burdu'un merkez ilçesinde yapılması planlanan yeni devlet hastanesi inşaatı ihalesinin 4 ay önce iptal edildiğini açıkladı.

Yeni ihale için Sağlık Bakanlığı'nın yeni süreç başlattığı ifade edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sağlık Bakanlığımız yapmış olduğu çalışmalarla yeni projeyi 2018 deprem yönetmeliğine uygun hale getirdi. 400 yataklı nitelikli hastane olarak çalışmalar tamamlandı. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından süreç başlatıldı ve yeni hastanemiz için ihale 24 Aralık saat 10.30'da gerçekleştirilecek. Burdur'umuza hayırlı olsun. Birilerinin alaycı bir dille 'hastane başka bir bahara kalmış' gibi açıklamada bulunmalarını da kınıyoruz. Burdur'a yapılacak her yatırımı hizmeti yakından takip ediyoruz ve netice almaya çalışıyoruz."