07 / 10 / 2022

Bursa Emir Sultan'a otopark takviyesi!

Bursa Emir Sultan'a otopark takviyesi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, Emir Sultan Hazretleri’ni ziyarete gelen kafilelerin kullandığı otobüslerin düzenli şekilde duraksayabilmesi için otopark çalışmalarını hızlandırdı.Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’da Emir Sultan Hazretleri’ni ziyarete gelen kafilelerin kullandığı otobüslerin düzenli şekilde duraksayabilmesi için otopark çalışmalarını hız verdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, ekibiyle birlikte Derebahçe ve Emir Buhari Kültür Merkezi bölgelerinde yer tespiti yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursa’nın nirengi noktalarından biri olan bu özel ve güzel bölgeyi ‘inşallah’ otoparkları, sosyal ve yeşil alanları ile daha yaşanabilir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Alinur Aktaş, Emir Sultan semtine yapılacak otopark ve sosyal donatı alanları için de yerler baktı. Başkan  Alinur Aktaş’a ziyaretinde, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih ile Büyükşehir bürokratları ve meclis üyeleri de eşlik etti. İlk olarak Derebahçe mevkiine gelen Başkan Alinur Aktaş, daha sonra temaslarını Emir Buhari Kültür Merkezi arkasında sürdürdü.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın nirengi noktalarından biri olan Emir Sultan civarını hem otopark hem de sosyal alan ihtiyacı bakımından rahatlatacaklarını belirtti. ‘Bursa’ deyince akla Ulucami, Emir Sultan, Yeşil, Muradiye gibi sultan semtlerinin geldiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Bölgede şu anda Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün sürdürdüğü restorasyonlar var. Bir müddet sonra çalışmalar sona erdiğinde, bölge daha da aktif hale gelecek” dedi. Civarda yerleşim yerleri olduğu için semt üzerindeki yoğunluğun artacağını, buna bağlı olarak bazı sıkıntıların baş gösterebileceğini ifade eden Başkan Aktaş, “Biz de bu manada farklı alanlar açabilmek, özellikle de turist otobüslerinin geçici süre park edebilmesi için uygun alanlar oluşturmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bölgede otoparkların yanı sıra sosyal donatı ve yeşil alanlara da ihtiyaç bulunduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “İhtiyaçları gidermek adına bir taraftan kamulaştırma diğer taraftan da proje yapıp, hedefimize ulaşma ile alakalı arkadaşlarımızla yerinde tespitler yaptık” şeklinde konuştu. Emir Sultan türbesinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü uhdesinde devam eden restorasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, yapılan düzenlemenin ardından ziyaretçi trafiğinin de artacağını ifade etti. Bursa’nın güzide mekanlarından olan Emir Sultan türbesinin daha rahat kullanılabilmesi için acele ettiklerini, çalışmalara ivme kazandırdıklarını anlatan Başkan Aktaş, “Yıldırım Belediyesi başkan yardımcımıza teşekkür ediyorum. Sağ olsun, o da bizlere eşlik etti. İlçe belediyesinin desteğini de alarak, inşallah burada beraberce bir çalışmayı hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
Geri Dön