19 / 08 / 2022

Bursa İnegöl'e modern mobilya fuar alanı!

Bursa İnegöl'e modern mobilya fuar alanı!

Bursa'nın İnegöl ilçesine modern mobilya fuar alanı yapılacak. 80 bin metrekare alanda kurulması planlanan fuar alanı 93 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak.MOODEF Fuarcılık tarafından Bursa'nın İnegöl ilçesine modern mobilya fuar alanı yapılacak. İİnegöl'ün en değerli sosyal ve ekonomik alanı olacak fuar 80 bin metrekare alanda kurulacak.


Toplam 93 bin metrekare inşaat alanına sahip fuar alanının 2 katlı olması hedefleniyor. Fuar alanında  her türlü fuar faaliyetlerinin gerçekleştirilecek.


AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve MODEF yönetim kurulu üyeleri, yapılması planlanan fuar alanı için Bursa Valisi İzzettin Küçük’e ziyarette bulundu.


AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, "İnegöl, ismiyle müsemma hale gelmiş mobilya sektöründe sadece Türkiye’de değil, dünyada bir marka olma yolunda çalışmalar yapılıyor. Bundan 30 yıl önce başlamış ve bazen imkansızlıklardan dolayı yılda 2 kez mobilya fuarının, alanının kifayet arz etmediğini biz müşahede ettik. Fuarcılık şirketi ve yönetim kurulu üyeleri bir proje hazırladılar. Bizde bu projeyi destekliyoruz" açıklamalarında bulundu.


Bursa Valisi İzzettin Küçük ise, “Bugün burada Bursa valisi gibi değil bende sizlerden biriymişim gibi sizleri ağırlıyorum. İnegöl’ün kabına sığmıyor. 5-10 sene öncelik rakamlar artık küçük ölçekte kaldı. Daha önce yapılan fuar alanı yetersiz kaldı. Çok hızlı büyüyen, enerjik bir ilçe ile karşı karşıyayız. Bizde onların bu hızına, enerjisine destek vermek istiyoruz. Yeni bir fuar alanı yapımı hususunda projeyi gösterdiler. Üstümüze düşen İnegöl'e daha büyük fuar kazandırmaktır. Gereken desteği vermeye hazırız. Bende çok heyecanlandım ve memnun oldum. Bu işi heyecanla ve şevkle takip edeceğiz" şeklinde konuştu.


İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ proje hakkında "İnegöl’e gelmeden sol tarafta İnegöl’ün en değerli sosyal ve ekonomik alanında 80 bin metrekare alan üzerinde kuracağımız fuar alanı 93 bin metrekare inşaat sahasına sahip olacak. Projemizi çok ciddi bir şekilde etüt ederek hazırladık. Her türlü sektörde fuar organize edilebilecek bir bina ortaya çıkartıyoruz. Donatı alanları, konferans salonlarıyla sosyal bir yaşam alanına dönüşecek. Diğer sektörlere de hitap edecek şekilde düşünüldü, hazırlandı. Bursa’daki tekstilcilerimiz, mobilya yan sanayicilerimiz, tarım, kitap fuarlarına da ev sahipliği yapabilecek bir projedir" dedi.
Yeni Şafak