12 / 08 / 2022

Bursa Osmangazi'de metruk binalar yıkılıyor! 

Bursa Osmangazi'de metruk binalar yıkılıyor! 

Osmangazi Belediyesi, ilçe genelinde bulunan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Osmangazi Belediyesi, risk yaratan metruk binaların yıkım işlemlerini sürdürüyor. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre; Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Hocaalizade Mahallesi’nde madde bağımlılarının mesken tuttuğu metruk binayı yıktı. 

Yıkım öncesinde yıkılacak binanın camında asılı Türk Bayrağı’nı gören belediye personeli, iş makinesinin kepçesi ile binanın ikinci katına çıkarak bayrağı aldı. Belediye personelinin bu hassasiyeti çevredekilerin takdirini kazandı. 

Bayrağın alınmasının ardından insan sağlığı ve güvenliği için tehdit oluşturan metruk binanın yıkımı, kontrollü olarak gerçekleştirildi. Madde bağımlılarının mesken tutması nedeniyle mahallede huzursuzluk yaratan ve şikayetlere yol açan metruk binanın yıkılması, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Çalışmaları izleyen vatandaşlar, Osmangazi Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

Bursa Osmangazi de metruk binalar yıkılıyor! 

Metruk binaların, güvenlik riskinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğunu söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediye olarak, metruk binaların can ve mal güvenliği açısından oluşturduğu tehlikelerden kaynaklı yoğun şikayetler alıyoruz. Bu sorunun çözümü amacıyla da muhtarlarımız ve mahalle sakinlerinden gelen yıkım taleplerini değerlendirerek, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Mevzuat çerçevesinde bu soruna karşı kararlı mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bursa'da kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!