20 / 08 / 2022

Bursa Yenişehir'de mahalle konağı inşa ediliyor!

Bursa Yenişehir'de mahalle konağı inşa ediliyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen mahalle konağı yapımında çalışmalar hızlandı. Konağın kısa zamanda hizmete girmesi bekleniyor. Bursa’yı kalkındırmak için yoğun mesai harcayan  Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede de özelikle kırsal mahallelerde yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları da aralıksız sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; pandemide yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan kırsal mahallelere de sosyal donatı alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Yenişehir’in Çayırlı Mahallesi için projelendirilen Mahalle Konağı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bursa Yenişehir de mahalle konağı inşa ediliyor!

Kaba inşaatın tamamlandığı proje 5938 metrekare alan üzerinde hayata geçiriyor. Toplam 520 metrekare alan üzerine inşa edilen projede, düğün salonu ve mutfak, muhtarlık ofisi, kooperatif yönetim odası, misafir konaklama odası, berber odası ile 212 metrekarelik teras alanı yer alıyor. 

Bursa Yenişehir de mahalle konağı inşa ediliyor!

İhtiyaçlar gideriliyor 

Bursa’yı 17 ilçesi ile bir bütün olarak ele aldıklarını ve ihtiyaç duyulan hizmetleri bir bir hayata geçirdiklerini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önceliklerinin ulaşım ve altyapı olduğunu vurguladı. Fakat özellikle kırsal mahallelerde halkın önceliklerine önem verdiklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Bu kapsamda farklı farklı mahallelerimizden mahalle konağı talepleri gelmişti. Yenişehir’in Çayırlı Mahallesi’ndeki çalışmamıza da hız verdik. İnşallah kısa zamanda tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi kentsel tasarım yarışması sonuçlandı!