09 / 08 / 2022

BursaRay'a asansör ve yürüyen merdiven!

BursaRay'a asansör ve yürüyen merdiven!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalar kapsamında; Ataevler ile Beşevler’i birbirine bağlayan metro istasyonundan Beşevler’e ulaşımı rahatlatan yürüyen merdivenler ve asansör kullanılmaya başlandı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BursaRay Beşevler İstasyonu’nda yaptığı incelemede; Beşevler’e ulaşımı rahatlatan yürüyen merpenler ve asansörün vatandaşların hizmetine sunulduğunu söyledi. Başkan Altepe, Bursa’nın yaşanabilir, sağlıklı bir kalite kenti olması yolundaki çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirterek, “Kent içinde çözüm gerektiren problemlerin birer birer çözülmesi ve halkımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.


Bu noktada vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirdiklerini de anlatan Başkan Altepe, “Nilüfer İlçesi’nde Ataevler ve Beşevler mahalleleri arasında Beşevler İstasyonu bulunuyor. Beşevler’deki kot farkının yüksek ve yokuş oluşu nedeniyle; özellikle çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşlarımız burada ulaşımda zorluk yaşıyorlardı. Büyükşehir Belediyesi olarak buradaki sıkıntıyı çözmek amacıyla harekete geçtik. Burada bulunan normal merpenlerin yanı sıra yürüyen merpen ve engelli asansörü de imal edildi. Kot farkından kaynaklanan eğimli alan da peyzaj düzenlemesiyle daha güzel bir hale getirildi” diye konuştu. Başkan Altepe, çalışmanın Beşevler’e büyük değer kattığını da sözlerine ekledi.Bursa Büyükşehir Belediyesi