Çukurova Balkon

Büyükçekmece Yahya Çavuş Cami açılıyor!

Büyükçekmece Yahya Çavuş Cami açılıyor! Büyükçekmece Yahya Çavuş Cami açılıyor!

İlçedeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyükçekmece Belediyesi, Yahya Çavuş Cami'ni hizmete açıyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


 

Yatırımlarına devam eden Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile yaptırılan ibadethanelere bir yenisi daha eklendi.

Başkan Akgün'ün katılımıyla açılacak

Büyükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere gör, Çanakkale Savaşları'nda, 25 Nisan 1915'teki Ertuğrul Koyu çıkarmasında 67 askeriyle, İngiliz kuvvetlerinin karaya çıkışını geciktiren Yahya Çavuş'un adı Büyükçekmece'de yaşatılıyor. Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever Osman Karamercan'ın katkıları ile inşa ettirilen Yahya Çavuş Camii'nin açılış töreni Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün katılımıyla yapılacak. Pınartepe Mahallesi'nde inşa ettirilen ve 8 Şubat Cuma günü saat 11:30'da açılış töreni gerçekleştirilecek olan cami 1000 metrekare alan üzerine yapıldı.

"Çanakkale kahramanları ölümsüzleştiriliyor"

Büyükçekmece ailesini Yahya Çavuş Camii'nin açılış törenine davet eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün konuyla ilgili olarak, "Tepecik Rüzgarlıtepe'de ibadete açtığımız Seyit Onbaşı Camii'nin ardından şimdi de Pınartepe Mahallesi'nde Yahya Çavuş Camii'ni ibadete açarak, iki büyük Çanakkale kahramanımızn isimlerini ölümsüzleştiriyoruz" dedi.