Cahit Turhan: Filyos Limanı'nın üstyapı ihalesine bu yıl çıkacağız!

Cahit Turhan: Filyos Limanı'nın üstyapı ihalesine bu yıl çıkacağız! Cahit Turhan: Filyos Limanı'nın üstyapı ihalesine bu yıl çıkacağız!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ulaştırma projelerini anlattığı basın toplantısında; "Filyos Limanı'nın üstyapı ihalesine bu yıl çıkacağız" dedi...Cahit Turhan, 2019 yılı değerlendirmesi ve 2020 yılı hedeflerine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan  ulaştırma projelerini anlattığı basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında liman projeleri hakkında açıklamalar yapan Turhan şunları söyledi:

"Filyos Limanı'nın üstyapı ihalesine bu yıl çıkacağız"

Limanlarda 2019 yılında 11,6 milyon TEU konteyner, 484 milyon ton yük elleçlendiği bilgisini söyleyen Turhan, yurt dışı düzenli Ro-Ro hatlarında 597 bin aracı taşıdıklarını belirtti.

Turhan, Filyos Limanı altyapı çalışmalarında yüzde 80 ilerleme sağladıklarını dile getirerek, bu yıl üstyapı ihalesine de çıkacaklarını ifade etti.

Tamamlandığında Avrupa'nın en büyük 10 limanından biri olacak Kuzey Ege (Çandarlı) Limanı'nın da altyapısını tamamladıklarına dikkati çeken Turhan, buradaki üstyapı çalışmalarının YİD modeliyle yapılacağını belirtti.

Antalya Havalimanı ihalesi neden iptal edildi? Cahit Turhan açıkladı!