Çalışanlara müjde! Ücretsiz izin desteğinde kapsam değişti!

Çalışanlara müjde! Ücretsiz izin desteğinde kapsam değişti!

Aylık bin 500 liralık ücretsiz izin desteğinin kapsamı bilardo, düğün, spor, güzellik salonları, kaplıcalar ile internet kafeleri de kapsayacak şekilde genişletildi.TBMM Genel Kurulu, torba yasa teklifi üzerindeki görüşmeleri tamamlayarak kabul etti. Torba düzenleme yiyecek içecek sektöründe faaliyet gösterip; 2021 yılı mart ayında hizmet akdi bulunan ve ücretsiz izne ayrılan ve nakdi ücret desteğinden faydalanmayanlara, 2021 yılı nisan ve mayıs aylarına ilişkin olarak, ücretsiz izne ayrıldıkları dönem için, günlük 50 lira ödeme yapılmasını düzenliyordu.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; AK Parti'nin önergesi ile ücretsiz izin desteğinin kapsamı genişletildi ve destekten yararlanacak iş kolları belirlendi. 

Çalışanlara müjde! Ücretsiz izin desteğinde kapsam değişti!

İşte destek ödemesinden yaralanabilecek yeni iş kolları;

İnternet kafeler, Form tutma ve vücut geliştirme salonları, Eğlence parkları, lunaparklar, bilardo salonları, düğün, balo ve kokteyl salonları, oyun makinelerinin işletilmesi, güzellik salonları (cilt bakımı, kaş alma, ağda, manikür, pedikür, makyaj, kalıcı makyaj vb.nin bir arada sunulduğu salonlar), hamam, sauna gibi yerlerin faaliyetleri,  kaplıca, ılıca, içmeler, spa merkezleri (konaklama hizmetleri hariç), zayıflama, masaj salonu, solaryum gibi yerlerin işletilmesi faaliyetleri. (Form tutma salonlarının ve diyetisyenlerin faaliyetleri hariç.)

Devletten çalışanlara müjdeli haber! 1500 TL destek kimlere verilecek?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.