Çalışma alanları nelerdir?

Çalışma alanları nelerdir? Çalışma alanları nelerdir?

İmar planına göre belirlenen çalışma alanları nelerdir? Merak ediyorsanız yanıtı için haberimizi inceleyebilirsiniz...Çalışma alanları nelerdir?

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeğine göre, çalışma alanları merkezi iş alanı ve sanayi bölgesi olmak üzere iki kategoride toplanıyor. Buna göre çalışma alanları nelerdir, diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım.


Çalışma alanları ile ilgili hükümler, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeğin 12. maddesinin 1. bendinde yer alıyor.


Çalışma alanları..


1- Merkezi iş alanı

İmar planlarında yönetim, sosyo-kültürel ve ticari amaçlı yapılar için ayrılmış bölgeye deniyor. Bu bölgede büro, işhanı, gazino, lokanta, çarşı, çok katlı mağaza, banka, otel, sinema, tiyatro gibi sosyal kültürel tesisler, yönetimle ilgili tesisler, özel eğitim ve özel sağlık tesisleri ve benzeri yapılar yapılabiliyor.


2- Sanayi bölgesi

İmar planlarında her türlü sanayi tesisleri için ayrılmış alanlara deniyor. Bu bölge içerisinde amaca göre hizmet görecek diğer yapı ve tesisler de yapılabiliyor.
Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com