Çanakkale’de 39 okul için yıkım, 33 okul için güçlendirme kararı!

Çanakkale’de 39 okul için yıkım, 33 okul için güçlendirme kararı! Çanakkale’de 39 okul için yıkım, 33 okul için güçlendirme kararı!

Çanakkale’de 39 okulun hizmet binaları için yıkım, 33 okulun hizmet binaları için ise güçlendirme kararı alındı.Çanakkale’de 39 okulun hizmet binaları için yıkım, 33 okulun hizmet binaları için ise güçlendirme çalışması yapılması kararı alındı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, Çanakkale’nin deprem kuşağında yer alması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'nca en son yaptırılan deprem tahkikleri sonucunda 39 okulun hizmet binaları için yıkım kararı alındığı açıklandı.

Çanakkale’deki 33 okulun hizmet binaları için ise güçlendirme kararı verildiğinin açıklanmasının ardından, şu ifadeler kullanıldı: 

“Eğitim öğretim açısından tehlike arz eden ve yıkılması gereken binalar ivedilikle boşaltılmış,  öğrencilerimiz güvenli alanlara taşınmıştır. Akabinde söz konusu binaların yıkımları gerçekleştirilmiş ve yıkılan binalarımızın yerine yenilerinin yapılması için proje çalışmalarına vakit geçirilmeden başlanmıştır. Bu binalarımızın yapımlarına en yakın zamanda başlanacaktır.”