Çankaya Yıldız Yaya Bölgesi yenileniyor!

Çankaya Yıldız Yaya Bölgesi yenileniyor!

Çankaya Belediyesi, başlattığı çalışma ile vatandaşın keyifle vakit geçirebileceği Yıldız Yaya Bölgesini yeniliyor. Alanda görselliğin yanı sıra vatandaşın otopark ve park ihtiyacı bir arada karşılanacak.Çankaya Belediyesi, başlattığı çalışma ile vatandaşın keyifle vakit geçirebileceği Yıldız Yaya Bölgesini yeniliyor. Alanda görselliğin yanı sıra vatandaşın otopark ve park ihtiyacı bir arada karşılanacak.


Vatandaşların kent ortamında soluk alabileceği alanlar yaratmak adına yaya bölgelerine, yeşil koridorlara özel önem gösteren Çankaya Belediyesi, Yıldız Yaya Bölgesi’nde revize çalışmalarına başladı.


Çankaya Belediyesi vatandaşların park, yeşil alan, dinlence yeri olarak yararlanabileceği Yıldız Yaya Bölgesi çalışmasını başlattı. Bu yıl içerisinde tamamlanması planlanan ve 5 etap halinde ilerleyecek proje ile alan yeniden bölge halkının en verimli şekilde kullanımına uygun hale getirilecek. 17 bin 720 metrekarelik alanda yapılacak çalışma ile 3 adet kuru havuz, çocuklar için oyun alanı, çim tepeler, ahşap oturma alanları yapılacak.


Bölgede ayrıca araç sirkülasyonunu sağlayacak yollar da bulunacak. Yine bölge halkının kullanımı için 97 araçlık otopark da yapılacak.


YEŞİLDEN ÖDÜN VERİLMEYECEK


Yıldız Yaya Bölgesi olarak bilinen alanda çalışmalar esnasında hiçbir ağaca zarar verilmeyecek. Mevcut 130 ağaçtan oluşan yeşil doku korunurken, 126 yapraklı bitki, 117 ibreli, 910 adet de çalı bitkisi ile toplam bin 153 yeni bitki dikilecek.  Bölgede ayrıca çim tepeler oluşturularak görsel zenginlik de sağlanacak. Çankaya Belediyesi