Yıldız Yaya Bölgesi'nin yüzde 90'ı tamamlandı!

Yıldız Yaya Bölgesi'nin yüzde 90'ı tamamlandı!

Çankaya Belediyesi tarafından yenilenen Yıldız Yaya Bölgesi’nde çalışmaların yüzde doksanı tamamlandı. 4 bin 338 metrekaresi yeşil alan olarak hazırlanan Yaya Bölgesi, bölge halkına kent içinde soluk aldıracak özel bir mekan halini aldı.Çankaya Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Yıldız Yaya Bölgesi’nde çalışmalar iki hafta sonra tamamen bitiyor. Vatandaşların keyifli vakit geçirebilmesine olanak sağlayacak Yıldız Yaya Bölgesi, görsel güzelliğinin yanı sıra otopark ve yeşil alan ihtiyacına da cevap verecek.  


Çankaya Belediyesi tarafından yenilenen Yıldız Yaya Bölgesi’nde çalışmaların yüzde doksanı tamamlandı. 4 bin 338 metrekaresi yeşil alan olarak hazırlanan Yaya Bölgesi, bölge halkına kent içinde soluk aldıracak özel bir mekan halini aldı.


Beş etap halinde ilerletilen proje kapsamında drenaj sorunu çözülürken, 3 bin 995 metrekare renkli desenli asfalt serimi gerçekleştirildi. 3 adet kuru havuz, özel tasarım oturma birimleri ve kent mobilyaları, çocuklar için oyun alanı olarak tasarlanan tartan ve çim tepeler ise Yıldız Yaya Bölgesi’nin diğer özellikleri olarak hizmet verecek.


Bölgede araç sirkülasyonunun sağlanacağı yolların yanı sıra 97 araçlık otopark da vatandaşların hizmetinde olacak. 


YEŞİL DOKU 3 BİN 818 YENİ BİTKİ İLE ZENGİNLEŞİYOR


Çalışmalarda, yeşil dokunun zenginleştirilmesini ön planda tutan Çankaya Belediyesi, Yıldız Yaya Bölgesi’ne 3 bin 818 yeni bitki kazandırıyor. Alanda bulunan bitki dokusuna ek olarak 107 adet yapraklı bitki, 107 adet ibreli bitki, bin 564 adet çalı ve 2 bin 40 adet mevsimlik çiçek de yaya bölgesine görsel güzellik katacak.


Yaklaşık iki haftalık çalışması kalan 17 bin 666 metrekarelik Yıldız Yaya Bölgesi tamamlandığında yeşil alanları ve estetik dokusuyla, bölge halkının önemli bir eğlence ve dinlenme alanı olarak hizmet verecek.Çankaya Belediyesi