Çankaya'da yol açma çalışmaları devam ediyor!

Çankaya'da yol açma çalışmaları devam ediyor!Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü' ne bağlı ekipler, ilçede yer alan mahallelerde imar planı ve yol profili düzenlenmiş yerlerin yol açım çalışmalarına aralıksız devam ediyor...


Çankaya'da yol açma çalışmaları devam ediyor. Ekipler, vatandaşların memnuniyeti göz önünde tutularak yapılan çalışmalarda yer tespitleri yapılan, incelemeler sonucu sorunsuz bölge konumunda bulunan yerlerde iş planı gereği yol açım çalışmalarını sürdürürken son olarak Seylanbağları, Mürsel Uluç, Keklikpınarı, İlker ve Öveçler Mahallelerinde çalışmalarını tamamladı. 


Bölgelerde yol açım çalışmalarının yanı sıra bozulan yollarda ve gecekonduların yoğun olduğu bölgelerde malzemeli bakım çalışmalarını da planlar doğrultusunda gerçekleştiren ekipler, boş alanlarda ve gecekondularda oluşan moloz yığınlarını da çevre düzenlemesi çerçevesinde temizliyor. 


Çankayalı vatandaşların sorunsuz şekilde yaşayabilmeleri için özverili biçimde çalışmalarına devam eden ekipler; dozer, silindir. greyder ve kamyondan oluşan ekipmanlarla 2014 yılının ilk 2 aylık biriminde 2.5 kilometre yeni yol açtı. Yeni imar alan ve yapılaşması devam eden bölgelerde yol açım çalışmasını bitiren ekipler hiç vakit kaybetmeden yolun kaldırım ve asfalt çalışmasını da yolun bölgesel konumuna uygun hale getiriyor. 


Mart ayının sonunda yapılacak yerel seçimlerin ardından Yenimahalle ilçesinden Çankaya'ya bağlanacak olan mahallelerdeki yollarda da incelemelerini tamamlayan ekipler, yasal olarak Çankaya'ya bağlanacak olan bölgelerdeki eksiklikleri de tamamlayacaklarının müjdesini verdiler. 


Ekonomi ve Politika'da olay