Çankaya'daki Ördekli Park yenileniyor!

Çankaya'daki Ördekli Park yenileniyor!Maltepe bölgesinin büyük parklarından olan Ördekli Park, baştan aşağı yenileniyor. Çankaya Belediyesi tarafından kısa süre önce başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.Maltepe bölgesinin büyük parklarından olan Ördekli Park, baştan aşağı yenileniyor. Çankaya Belediyesi tarafından kısa süre önce başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.


6 bin 251 metrekarelik alanıyla bölgenin önemli yeşil alanlarının başında gelen park, çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni haliyle bölge halkına hizmet verecek.


Havuzundaki ördek ve kuğuların Kuğulupark’a nakledildiği park, aydınlatma direklerinden çöp kovalarına, banklarından sert zeminlerine, spor alanlarından çocuk oyun alanlarına kadar baştan aşağı yenilenecek.


SU KUŞLARINA 300 METREKARELİK HAVUZ


Parkın asıl sakinleri olan ördek ve kuğular için 300 metrekarelik büyük bir havuz hazırlanıyor. Görsel güzelliğiyle ön plana çıkacak havuz su kuşlarının yeni yaşam alanı olacak nitelikte inşa ediliyor. Çankaya Belediyesi’nce baştan aşağı yenilenen Ördekli Park’ın, Kasım sonuna kadar tüm çalışmalarının bitirilmesi ve bölge halkının hizmetine sunulması planlanıyor.Çankaya Belediyesi