05 / 07 / 2022

Canpa’dan üniversitelilere ''ısı yalıtımı'' eğitimi!

Canpa’dan üniversitelilere ''ısı yalıtımı'' eğitimi!

Türkiye’nin öncü yalıtım firmalarından Canpa, üniversite - özel sektör iş birliği kapsamında Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ısı yalıtımı konusunda eğitim verdi.Türk yalıtım sektörünün önde gelen firmalarından Canpa, sosyal sorumluluk projesi niteliğinde üniversite öğrencilerine ısı yalıtımı konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. 


'Mesleki gelişime önem veren ve bu amaçla sık sık sektörde kalifiye elaman yetiştirmeye yönelik sosyal sorumluluk projeleri yürüten, üniversitelerde eğitimler gerçekleştiren Canpa, üniversite - özel sektör iş birliği kapsamında Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ısı yalıtımı konusunda bir eğitim verdi. Mimarlık Fakültesi öğrencileri Canpa Yöneticisi Burcu Aydoğan tarafından verilen bu eğitimi, ''detay dersleri''  kapsamında aldılar. Eğitimde, ısı yalıtımının önemi, ülke ekonomisine katkıları, neden gerekli olduğu, uygulama alanları ve nasıl yapıldığı anlatıldı, öğrencilerin soruları yanıtlandı. Eğitimde detay derslerinin öğretim görevlisi Hüseyin Emre Ilgın da hazır bulundu.


Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, üniversiteli gençlere ısı yalıtımı konusunda eğitim vermekten duydukları mutluluğu ifade ederken, ülke ve ekonomi açısından hayati önemdeki bu ve benzer konulardaki eğitimleri düzenli olarak devam ettirmeyi arzuladıklarını bildirdi. Yalıtım konusunun enerji verimliliğinin, genel olarak ülke ekonomisi ve halkın yaşam kalitesi açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Özcan, ‘’Sektörde bu alanda kalifiye çalışan açığı da çok fazla... Bu alanda yapılacak eğitim çalışmaları büyük önem taşıyor. Biz de 30 yıllık Canpa tecrübesiyle bilgi birikimimizi gençlerle paylaşmak, bu konuda bir farkındalık yaratmak amacıyla tamamen sosyal sorumluluk projesi niteliğinde eğitimler vermeye, zamanımızın ve enerjimizin bir kısmını bu işe kanalize etmeye çalışıyoruz’’ dedi.