Çekmeköy Taşdelen Meydan Projesi geliyor!

Çekmeköy Taşdelen Meydan Projesi geliyor!Çekmeköy Taşdelen'de hayata geçirilecek meydan projesi ile Şile Otoyolu trafiği yerin altına alınarak bölge yayalara açılacak. Çekmeköy Taşdelen metro istasyonunun yanına yapılacak meydan projesiyle 5 mahalle birleştirilmiş olacak.


Çekmeköy Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle Çekmeköy Taşdelen Meydan Projesi için düğmeye bastı. Çekmeköy Belediye Başkanlığı'nda şu an başlangıç ve tamamlanma tarihleri değerlendirilen proje ile Çekmeköy'ün Şile Otoyolu ile ayrılan beş mahallesi birleştirilecek. İşte projeden ilk bilgiler ve görseller...


Çekmeköy Taşdelen Meydan Projesi geliyor! 


Taşdelen Meydan Projesi ile neler değişecek? 


Çekmeköy Belediyesi'nden edindiğimiz bilgilere göre; 65 bin metrekarelik alana kurulacak Taşdelen Meydan Projesi ile Şile Otoyolu yerin altına alınacak. 


Çekmeköy Taşdelen Meydan Projesi geliyor!


Yerin üstünde kalan alanda metro durağına yaya ulaşımının sağlanacağı,  butik alışveriş alanlarının, kafelerin bulunacağı bir meydan yapılacak. 


Çekmeköy Taşdelen Meydan Projesi geliyor!


Bu meydan ile Şile yolunun ayırdığı beş mahalle; Soğukpınar, Aydınlar, Cumhuriyet, Kirazlıdere ve Taşdelen Mahalleleri birleştirilecek.


Emre Kulcanay / Emlakkulisi.com