Çermik Küçük Sanayi Sitesi'nde sona gelindi!

Çermik Küçük Sanayi Sitesi'nde sona gelindi!

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yapılması için büyük uğraş verilen küçük sanayi sitesinin hafriyat çalışmalarında sona gelindi. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Abdurrahman Kazan, hafriyat çalışmalarının yüzde 80'nin bittiğini belirtti.


Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yapılması için büyük uğraş verilen küçük sanayi sitesinin hafriyat çalışmalarında sona gelindi. 


Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Abdurrahman Kazan, hafriyat çalışmalarının yüzde 80'nin bittiğini belirterek, çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi. Kazan, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa sürdürülen Küçük Sanayi Sitesi Altyapı Projesi'nin ihalesinin yapıldığını kaydederek, ihale bedelinin 570 bin TL olduğunu ve altyapı çalışmalarının devam edip, 50 iş günü sonunda kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu projelerinin tamamlanacağını kaydetti. Sanayi sitesinin faaliyete geçmesiyle ilçe esnafının bir arada toplanacağını da anlatan Kazan, şehir merkezindeki gürültü kirliliğinin önüne geçileceğini ve trafiğin rahatlayacağını söyledi.


Habertürk