Cevdet Yılmaz: Silopi yeniden imar ediliyor!

Cevdet Yılmaz: Silopi yeniden imar ediliyor! Cevdet Yılmaz: Silopi yeniden imar ediliyor!

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde operasyonların bitmesinin ardından zarar ve ziyan tespitini yapıldığını, yeni bir şehir imar planının hazırlandığını vurguladı.Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz. Operasyonların bittiği yerlerde de hızlı bir şekilde halkımızın mağduriyetlerini, yaralarını sarıyoruz." dedi. 


- Silopi yeniden imar ediliyor

"Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz. Operasyonların bittiği yerlerde de hızlı bir şekilde halkımızın mağduriyetlerini yaralarını sarıyoruz. Halkımızın yanındayız." diyen Yılmaz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde operasyonların bitmesinin ardından zarar ve ziyan tespitini yapıldığını, yeni bir şehir imar planının hazırlandığını vurguladı.


Halkın da görüşünü alarak, az hasar görmüş binaların onarılacağını, daha fazla hasar görüş binaların yerine konutların yapılacağını söyleyen Yılmaz, İller Bankası aracılığıyla altyapı, karayolları aracılığıyla da yolları yapacaklarını, ilçeyi yeniden imar ettiklerini kaydetti. 


Bakan Yılmaz, Silopi'de bin 200 kişinin toplum yararına istihdam edildiğini, kadınlar için mikro girişim desteği hazırladığı bildirerek, esnafa yönelikte tedbirlerin alındığını anlattı.


Silopi'yi eskisinden de daha iyi noktaya taşıma gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:


"Silopi bizim için bir örnek. Diğer ilçelerimizde de operasyonlar bittiğinde bu model gibi değerlendirilecek. İlçelerimizde bu operasyonlar bittikçe halkımızın yaralarını sarıp şehirlerimiz için gerekli tedbirleri alıp hem yaşam koşulları hem de ekonomik imkanları iyi bir yere getirme gayreti içerisindeyiz. Sur ve Cizre gibi tarihi yapıya sahip ilçelerde ise daha özel çalışmalar yürütüyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla çok daha özel planlamalar yapıyoruz. Kentsel tarihi dokuya uygun bir çalışma yürüyoruz."


AA


Haber Diriliş Postası'nda şu şekilde yer aldı


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz. Operasyonların bittiği yerlerde de hızlı bir şekilde halkımızın mağduriyetlerini, yaralarını sarıyoruz." dedi. 


Bakan Yılmaz, Vali Ömer Faruk Koçak ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile Özel Hareket Mardin Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, polis memurlarıyla kahvaltı yaptı. Yılmaz, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, birilerinin ülkeyi karıştırmaya, fitne, fesat yaparak ülkenin önünü kesmeye çalıştığını vurguladı. 

Türkiye'nin daha fazla kalkınmasını, demokratikleşmesini uluslararası alanda çok daha güçlü bir ülke haline gelmesini engellemeye çalışıldığının altını çizen Yılmaz, bunların hiçbir zaman başarılı olamayacağını bildirdi. 

"Ben bu vesile ile halkımıza özellikle şükranlarımızı sunuyorum. Bu fitneye prim vermeyen onları sokağa dökmeye çalışan, kaos oluşturmaya çalışanlara en güzel şekilde cevap veren halkımıza şükranlarımızı sunuyorum." diyen Yılmaz, halkın hizmetinde olduklarını anlattı. 


SİLOPİ YENİDEN İMAR EDİLİYOR

"Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz. Operasyonların bittiği yerlerde de hızlı bir şekilde halkımızın mağduriyetlerini yaralarını sarıyoruz. 

Halkımızın yanındayız." diyen Yılmaz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde operasyonların bitmesinin ardından zarar ve ziyan tespitini yapıldığını, yeni bir şehir imar planının hazırlandığını vurguladı. Yılmaz, İller Bankası aracılığıyla altyapı, karayolları aracılığıyla da yolları yapacaklarını, ilçeyi yeniden imar ettiklerini kaydetti. 


Diriliş Postası