01 / 04 / 2023

Cihanbeyli Organize Sanayi Bölgesi'nin proje ve tahsis işi tamam!

Cihanbeyli Organize Sanayi Bölgesi'nin proje ve tahsis işi tamam!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Cihanbeyli'nin yıllardır hayali olan Organize Sanayi Bölgesi’nin proje ve tahsis işi bitti. En kısa sürede sonuç alacağız" dedi...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

"Birçok projeyi birer birer hayata geçireceğiz"

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakan Kurum, Cihanbeyli Belediye Başkanı ve başkan adayı Mehmet Kale'nin ilçeye yapacağı her hizmetin arkasında olduklarını söyledi. Kurum, sözlerine şu şekilde devam etti;

"Her şeyden önce doğal gazı yakın zamanda ilçemize kazandıracağız. Cihanbeyli'nin yıllardır hayali olan Organize Sanayi Bölgesi’nin proje ve tahsis işi bitti. En kısa sürede sonuç alacağız. Cihanbeyli’de istihdam sorunu tarihe karışacak. İnşallah Cihanbeyli'yi önümüzdeki dönemde termal turizmin merkezi haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Ayrıca Türkiye'nin en büyük hayvan alım-satım merkezini de inşa edeceğiz. Cihanbeyli’de  TOKİ  eliyle konut yapımına dair başkanımızın talepleri var, bunları değerlendiriyoruz. Cihanbeyli’de bir de şehir meydanı düzenleme ve yeraltı otoparkı projemiz var. Burayı da el birliğiyle inşa edip, siz değerli kardeşlerimize armağan edeceğiz. Bunun gibi daha birçok projeyi birer birer hayata geçireceğiz."
Geri Dön