25 / 03 / 2023

Çok yakında hizmete girecek! İphone'nuzdan yakında bunu yapabileceksiniz! 

Çok yakında hizmete girecek! İphone'nuzdan yakında bunu yapabileceksiniz! 

 Bir sonraki iPhone sonunda ters şarjı destekleyebilir. iPhone 12'den bu yana başlatılan gelişmelere rağmen Apple, iPhone 11'den başlayarak bu proje  üzerinde çalışıyor ancak tamamlayamadı.Apple iPhone'lar, 2017'den beri Qi kablosuz şarj uyumludur ve iPhone 8 ve X. Ancak, diğer Android cihazların aksine iPhone'lar, en azından şimdilik, ters şarj işlemini hala gerçekleştiremiyor.

9to5mac kaynaklarına göre Apple, bu özelliği iPhone'larına dahil etmek için hala çalışıyor. Cupertino şirketi, bunu iPhone 14 Pro'ya dahil etmek istemişti. Geçen eylülde resmiyet kazandığında ama çok geç olacaktı.

Apple geliştiricileri şu anda bu iki yönlü kablosuz şarj teknolojisini geliştiriyor. Ancak işin sadece bir kısmı donanımı içerecektir. Ek olarak, ısıtmanın, elektrik akışının, iyileştirilmiş enerji verimliliğinin daha iyi kontrol edilmesini ve kablosuz şarjda kaçınılması zor olan kayıpların azaltılmasını kesin olarak sağlamak için yazılımı optimize etmeye odaklanacaklardı .

Çok yakında hizmete girecek! İphone nuzdan yakında bunu yapabileceksiniz! 

Bununla birlikte, iyi haber şu ki, Apple kısa süre önce bu ters kablosuz şarj özelliğiyle ilgili bir patent aldı .
 Patently Apple tarafından tespit edilen patent, iki iPhone arasında arka arkaya kablosuz şarjın bir diyagramını gösteriyor.

Apple'da her zaman olduğu gibi , kullanıcının iPhone'un arkasına monte edilecek aksesuarların şarj sürecini kontrol edebilmesi veya en azından bu süreçten haberdar olabilmesi için özel bir arayüz oluşturulacaktı. Böylece özgün bir animasyon ve ses elde edilmiş olur.
Geri Dön